• Посилання скопійовано

Сторнування відпускних у звіті з ЄСВ

У звіті з ЄСВ за вересень 2018 р. у таблиці 6 зазначили відпускні працівнику у розмірі 3 тис. грн. Але їх слід було відобразити так: за вересень - 1200 грн, за жовтень – 1800 грн. Як виправити помилку?

Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) допускається лише у разі відображення:

  • сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
  • сторнованих сум відпускних, допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 9 розділу IV Інструкції №435).

Таким чином, необхідно внести виправлення в звіті з ЄСВ за листопад 2018 р..

Отже, в таблиці 6 звіту з ЄСВ за листопад з’явиться ще, як мінімум, два додаткових рядки щодо працівника, а можливо й більше. 

Рядок перший:

У першу чергу сторнуємо зайво відображені відпускні за вересень:

  • в реквізиті 10 «код типу нарахувань» - зазначаємо «10»;
  • в реквізиті 11 «місяць та рік, за який проведено нарахування» - «09.2018»;
  • в реквізиті 17 «загальна сума нарахованої зарплати/доходу, грошового забезпечення (усього з початку звітного місяця)» - зазначається сума, зайво нарахована у вересні 2018 р., зі знаком мінус «-1800,00»;
  • в реквізиті 21 «сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на зарплату/дохід/грошове забезпечення)» - зазначається сума ЄСВ із знаком мінус «-396,00».

Рядок другий:

  • в реквізиті 10 «код типу нарахувань» - зазначаємо «10»;
  • в реквізиті 11 «місяць та рік, за який проведено нарахування» - «10.2018»; 
  • в реквізиті 17 «загальна сума нарахованої зарплати/доходу, грошового забезпечення (усього з початку звітного місяця)» - зазначається сума відпускних «1800,00»;
  • в реквізиті 21 «сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на зарплату/дохід/грошове забезпечення)» - зазначається сума ЄСВ «396,00».

Отже, зменшили зайво нараховані відпускні за вересень 2018 р. та відобразили вже правильно нараховані відпускні за жовтень 2018 р.

А далі слід перерахувати за вересень ЄСВ, чи після сторнування відпускних за вересень достатньо нараховано ЄСВ. Іншими словами, чи є дотримання мінімального розміру нарахування ЄСВ, оскільки після таких виправлень може виявитися, що сума ЄСВ зменшена, й уже за вересень складає менше ніж 819,06. У такому випадку може з’явитися ще один рядок щодо такого працівника, а саме з «дотяжкою» ЄСВ. 

Рядок третій:

Позаяк провадимо таку «дотяжку» несвоєчасно, то відображати її треба в листопаді у звіті з ЄСВ з кодом типу нарахувань «2».

Ззаначаємо у звіті з ЄСВ за листопад 2018 р. так:

  • Код типу нарахувань «13» при нарахуваннях за минулі періоди не застосовується, тож у графі 10 – «Код типу нарахувань» – код 2;
  • 11 – «Місяць та рік, за який проведено нарахування» - місяць і рік, за які проводимо виправлення (у зазначеному в запитанні випадку - вересень 2018 р.);
  • 17 -  «Загальна сума нарахованої зарплати/доходу» та сума доходу, щодо якого збільшуємо суму ЄСВ;
  • 21 – «Сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату/дохід)».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202425
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246262
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241901
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202443
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024335