• Посилання скопійовано

Погашення заборгованості перед працівником

Працівникові видано особисту корпоративну картку підприємства. Звітується він протягом 5 днів з дати витрачання коштів. Чи може такий працівник зняти готівку в рахунок погашення заборгованості підприємства перед ним? Чи потрібен додатково якийсь наказ по підприємству? Як це документально оформити?

Запритання: Працівникові видано корпоративну картку підприємства (на його ім’я особисто). Працівник користується карткою для оплати за різні потреби підприємства. Звітується протягом 5 днів з дати витрачання коштів. Чи може такий працівник зняти готівку в рахунок погашення заборгованості підприємства перед ним? Чи потрібен додатково якийсь наказ по підприємству для цього випадку? Як документально оформити це погашення заборгованості?

Відповідь:

Відповідно до п. 2.12 Положення № 637 фізособи - довірені особи підприємств, які одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративної картки використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.

Отже, кошти, які отримані за допомогою корпоративної картки, мають статус підзвітних.

Тому у цьому випадку довірена особа повинна подати до бухгалтерії підприємства Звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки. Оскільки в наведеному в запитанні випадку фізособа бажає отримати ці кошти для погашення заборгованості підприємства перед ним і витрачати ці кошти знову для потреб підприємства не має наміру, такий спосіб погашення заборгованості підприємству і працівнику не підходить.  

Враховуючи це, можна поступити наступним чином. Підприємство приймає повернені підзвітні кошти до каси і того самого дня видає кошти працівнику, як повернення заборгованості, не здаючи отримані гроші до банку. Додатковий наказ для цього не потрібен (якщо працівник, згідно із розпорядженням керівника підприємства, має право знімати кошти з корпоративної картки за потреби). Такі операції слід оформити касовими ордерами. Приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером (додаток 2 до Положення №637), а видачу коштів працівнику для погашення кредиторської заборгованості слід оформити видатковим касовим ордером (додаток 3 до Положення №637). При такому документальному оформлені можливо погасити заборгованість перед працівником без порушень касової дисципліни.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 118
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023164
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231