• Посилання скопійовано

Як нараховувати допомогу по вагітності та пологах фізособі-підприємцю?

Як нараховується допомога по вагітності та пологам приватному підприємцю та хто її виплачує?

Фізособам — підприємцям та самозайнятим особам для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду необхідно звертатися до робочих органів Фонду за місцем їх обліку.

Нарахування допомоги по вагітності та пологах фізособі-підприємцю провадиться ним  самостійно відповідно до Порядку №1266.

Окремого порядку щодо нарахування допомоги по вагітності та пологах для фізосіб-підприємців немає, тож доводиться користуватися чинним Порядком №1266.

Про розрахунок Допомоги по вагітності та пологах писали докладно тут>>

Розрахунковим періодом для обчислення допомоги по вагітності та пологах - 12 місяців, що передують настанню страхового випадку. Відповідно до п. 32 Порядку №1266 середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності, обчислюється на підставі відомостей, що включаються до звіту про застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ, що подаються до ДФС. Для розрахунку допомоги потрібно брати до уваги суми доходу, зазначених у звіті за 2017 рік. Відповідно ч. 2 ст. 27 Закону №1105 сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. Отже, якщо страховий випадок настане в січні 2018 року, то допомога по вагітності та пологах має бути розрахована виходячи з 3723,00 грн, а саме: 3723:30,44 * 126= 15411,06 грн.

Для того, щоб отримати лікарняні або декретні, підприємцю слід звернутися до Фонду  за місцем реєстрації та:

  •  скласти заяву на виплату лікарняних (декретних) (про заяву-розрахунок ми писали тут);
  • надати копію довідки з Пенсійного фонду за формою №ОК-5 або ОК-7, яка є доказом сплати ЄСВ за розрахунковий період й за місяць, у якому настав страховий випадок. Ці ж довідки підтвердять факт наявності необхідного страхового стажу, оскільки ст. 19 та ст. 24 Закону №1105 передбачено певні особливості лікарняних та декретних виплат в залежності від розміру страхового стажу у застрахованої особи;
  •  надати листок тимчасової непрацездатності, а також копію страхового свідоцтва.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»