• Посилання скопійовано

Хто виконує обов’язки директора під час його відпустки

Директор збирається у відпустку. Як бути, якщо він підписує податкові накладні та звітність? Хто може виконувати його обов'язки під час його відпустки?

Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці (ст. 15 Закону про відпустки).

В цьому  слід оформити виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Статтею 105 КЗпП та п. 2 Постанови №1145 передбачено порядок та умови виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи.

Особливостями такого способу виконання додаткових обов’язків:

  • обов’язки виконуються протягом робочого часу за основною посадою без збільшення робочого часу;
  • виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника можуть бути тоді, коли працівник разом зі своєю основною роботою, зазначеною в трудовому договорі, зможе виконувати ще й обов’язки іншого тимчасово відсутнього працівника.
  • виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника за своєю суттю є заміною працівника відсутнього у зв'язку з хворобою, відпусткою тощо. За ним зберігається його робоче місце (лист Мінпраці від 19.04.2011 р. № 126/06/186-11).

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника дозволяється лише за згодою працівника та на підставі наказу. У день виходу працівника на роботу, обов’язки якого виконувалися, припиняється виконання його обов’язків іншим працівником. Окремого наказу про припинення обов’язків видавати не потрібно.

Запис про виконання обов’язків до особової картки №П-2 та до трудової книжки не робиться. Але до особової справи може бути додано наказ про виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Відповідно до ст. 105 КЗпП, за додаткове навантаження, що виникло на підставі виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника  без звільнення від своєї основної роботи провадиться доплата.

Для підприємств недержавної форми не встановлюються обмеження чи заборони щодо встановлення в колективних договорах додаткових порівняно з чинним законодавством гарантій і пільг. Отже, розмір доплати може бути й 100% від посадового окладу відсутнього працівника. Конкретний розмір доплати визначається керівником підприємства у наказі про покладення на працівника обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Алгоритм дій роботодавця:

1) Обираємо, хто буде заміщати тимчасово відсутнього працівника;

2) Визначаємося, в якому розмірі оплачувати таке виконання;

3) Видаємо наказ щодо тимчасового виконання обов’язків іншого працівника. В ньому зазначаємо порядок роботи того, хто ці обов’язки виконує, підписує документи в тому числі податкові накладні. Відповідно, потрібно буде зробити ЕЦП для такого працівника;

4) Визначаємо  порядок оплати;

5) Ніяких записів у трудовій книжці та в особовій картці не робимо.

Більше інформації тут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»