Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Чи оплачувати первинний лікарняний, якщо працівник продовжує хворіти?

Місце прописки працівника в одному районі м. Києва, а перебував у лікарні в іншому районі м. Києва. Чи потрібно такий листок погоджувати з головним лікарем? Якщо працівник продовжує хворіти, надав первинний листок, чи може підприємство оплачувати такий лікарняний та подавати заяву-розрахунок до Фонду, не чекаючи на наступні лікарняні?

Відповідно до п. 1.9 Інструкції №455 особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (під час відрядження, санаторно-курортного лікування, відпустки тощо), листок непрацездатності (довідка) видається за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності. Окрім зазначених випадків, лікарняний листок може бути  відкритий поза місцем прописки у разі самостійного вибору фізособою лікаря та підписаної з ним декларації на лікування.

При стаціонарному лікуванні поза постійним місцем проживання у тому числі й з інших адміністративних районів міста, листок непрацездатності видається з дозволу головного лікаря, засвідчується його підписом і печаткою лікувально-профілактичного закладу на число днів, необхідних для лікування (п. 1.10 Інструкції №455).

Отже, якщо лікарняний листок відкритий поза місцем реєстрації, то у графі "Видачу листка непрацездатності дозволяю:/Підпис головного лікаря", повинні стояти підпис головного лікаря та кругла печатка лікувально-профілактичного закладу. 

Згідно з п. 2.1 Інструкції №455, у разі захворювання чи травми листок непрацездатності видається на весь період тимчасової непрацездатності, до її відновлення або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Допомога по тимчасовій непрацездатності призначається на підставі лікарняного листка та фінансується Фондом після отримання від роботодавця відповідної заяви-розрахунку.

При оформленні заяви-розрахунку, за якою Фонд фінансує лікарняні, роботодавець повинен вказати ті листки непрацездатності, на підставі яких необхідно здійснити виплату матеріального забезпечення. 

Фонд у своєму роз’ясненні зазначає, що включення до заяви-розрахунку лише первинного лікарняного листка без зазначення листків непрацездатності, які були видані як продовження первинного, та за якими призначено допомогу від Фонду, є порушенням порядку використання страхових коштів.

При цьому, кожен листок непрацездатності вважається окремою підставою для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності незалежно від того, є він первинним, чи виданим як продовження первинного. 

Отже, під час оформлення заяви-розрахунку роботодавець має вносити дані за кожним з листків непрацездатності працівника, які підтверджують страховий випадок, в окремі рядки.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Больничные , Трудовые отношения

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме