Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Достовірний облік робочого часу працівників

Працівник виходив на роботу 31 серпня, відгул за цей день отримав 2 вересня. Чи слід в Табелі обліку робочого часу проставляти робочий день, адже при цьому кількість робочих днів в серпні складатиме не 21 робочий день, а 22?

Відповідно до ст. 30 Закону про оплату праці роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

На скільки зрозуміло із запитання,  у працівника 5-денний робочий тиждень, тобто 31.08 – субота, а отже,  вихідний.

Відповідно до ст. 71 КЗпП, робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Якщо ж було залучено працівника у вихідний день до роботи, то звісно має бути й компенсація за такий день. Це може бути або оплата у подвійному грошовому розмірі (ст. 107 КЗпП) або надання іншого дня відпочинку (ст. 72 КЗпП).

Із запитання зрозуміло, що обрали другий варіант, тобто надання іншого дня відпочинку.

Отже, враховуючи зазначене, в ст. 30 Закону про оплату праці та в ст. 72 КЗпП, працівнику в Табелі слід зазначити 31.08, як робочий день, 02.09 – вихідний. 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Трудовые отношения

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме