• Посилання скопійовано

Приведення у відповідність посади та коду згідно з Класифікатором професій

У штатному розписі підприємства під кодом 1226.2 прийнято заступника генерального директора аеропорту. У Класифікаторі професій під цим кодом немає такої посади. Чи потрібно вносити зміни до назви посади в штатному розписі згідно з Класифікатором професій?

Назви посад у штатному розписі мають відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010.

Класифікатор професій – це нормативно правовий документ, який легалізує професійні назви робіт. Він має застосовуватися державними органами та всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Вимога міститься як у Класифікаторі професій, так і в Інструкції про порядок ведення трудових книжок №58.

Усі професії у Класифікаторі згруповані за галузевими угрупованнями (групами, підкласами, класами, підрозділами, розділами). Коди угруповань, як і коди професійних назв відповідають міжнародним стандартам.

Обираючи назву посади слід враховувати класифікаційні угрупування, які сформовано у дев'ять розділів:

  • Розділ 1. Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі);
  • Розділ 2. Професіонали;
  • Розділ 3. Фахівці;
  • Розділ 4. Технічні службовці;
  • Розділ 5. Працівники сфери торгівлі та послуг;
  • Розділ 6. Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства;
  • Розділ 7. Кваліфіковані  робітники з інструментом;
  • Розділ 8. Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин;
  • Розділ 9. Найпростіші професії.

Складається кожен розділ з опису, класифікації професій і покажчика професійних назв робіт з кодами професій (додаток А).

За допомогою розділу «Класифікація професій» можна визначити вид економічної діяльності, до якого належить та чи інша професія.  Додаток А є обов’язковим до використання  й містить кодування професій.

Такі посади як заступник, помічник та інші формуються на підставі додатків А і В «Похідні слова до професій (професійних назв робіт)». Тобто з додатка А обирається професійна назва роботи («Головний бухгалтер»), а з додатка В – похідне слово «заступник» й утворюється посада заступник головного бухгалтера.

Подвійні професійні назви робіт, що не передбачені Класифікатором професій, використовуватися не можуть. 

Щодо посади «заступник генерального директора аеропорту», то згідно з КП, найбільш відповідним кодом під цю посаду є код 1210.1.

Тож вважаємо, що назви посад та кодування слід привести у відповідність до КП, оскільки відтепер зазначатиметься ця інформація у таблиці 5 звіту з ЄСВ.  Та не потрібно змінювати назву професії під код 1226.2, оскільки під цим кодом немає такої назви професійної роботи як «генеральний директор».

Докладно читайте тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Допомога по вагітності та пологах для ФОПа, який не сплачував ЄСВ під час війни
    ФОП на ІІІ групі ЄП без найманих працівників не сплачував ЄСВ за себе під час воєнного стану. У квітні 2024 р. ФОП йде у відпустку вагітності та пологах. Якщо ФОП сплатить ЄСВ за себе в квітні чи дасть їй право це отримати допомогу по вагітності й пологах від ПФУ?
    16.04.202447
  • Утримання із вихідної допомоги кредиту за виконавчим листом
    Чи потрібно утримувати за виконавчим листом суму за невиплаченому кредиту з вихідної допомоги при звільнені працівника за п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП?
    15.04.202422
  • Працівник у статусі нерезидента без зміни громадянства: вплив на роботодавця
    Дистанційний працівник проживаючи більше 6 місяців в іншій країні, набув статусу нерезидента (громадянство не змінювалося). Роботодавець більше 2-х років в єдиній звітності відображав працівника у загальному порядку. Чи впливає статус нерезидента на оподаткування, на відображення в податковій та статистичній звітності? Якщо так, то як виправити та які санкції можливі стосовно підприємства?
    11.04.2024372
  • Чи може керівник громадської організації працювати без оплати праці?
    Керівниця громадської організації отримувала зарплату. Наразі вона залишиться працювати на цій посаді, але без зарплати. Як це правильно провести в кадровому та бухобліку? Чи треба їй виплачувати компенсацію за невикористану відпустку? Як оформити документи?
    11.04.202431
  • Відпустка після демобілізації працівника
    Працівник повернувся після звільнення з лав ЗСУ, був призваний з першого дня війни. Дохід йому нараховувався лише до 18.07.2022 р. Просить відпустку за період 2021 – 2022 роки з 05.04.2024 р. Який дохід застосувати для нарахування відпускних?
    09.04.2024396