• Посилання скопійовано

Працівника перевели на інше підприємство: як надавати йому відпустку?

Як надавати відпустку працівнику після переведення на інше підприємство?

Докладно про такий варіант надання відпусток ми писали тут>>

Згідно зі ст. 24 Закону про відпустки, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 19 цього Закону).

У випадку переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні відпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник.

У такому разі до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, переведеному працівнику зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи (ст. 81 КЗпПст. 9 Закону про відпустки). При цьому щорічна відпустка повної тривалості надається на новому підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення

Отже, у працівника, який планує перевестись, є три варіанти:

1) використати зароблені відпустки за старим місцем роботи перед звільненням. Такі відпустки надаються у звичайному порядку;

2) звільнитися за переведенням і отримати грошову компенсацію за невикористані відпустки;

3) звільнитися за переведенням і використати ці відпустки за новим місцем роботи.

Якщо працівниками відпрацьовано менше 12 календарних місяців, то обчислення середньої зарплати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані відпустки.

У випадку, коли у працівника відсутній розрахунковий період (з 1 числа місяця після оформлення до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані відпустки), розрахунки проводяться виходячи з установленого йому в трудовому договорі посадового окладу.

Усе про зарплату і кадри
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Нарахування виплат для оплати часу відпусток або виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, встановлених законодавством. Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

При цьому при наданні відпустки на новому місці роботи за дні щорічної відпустки, яка надається за період роботи на попередньому місці роботи, оплачуються із суми компенсації, яка перерахована на нове місце роботи. Такою на сьогодні є позиція Мінсоцполітики.

Слід звернути увагу, що позиція цього органу щодо таких відпусткових в останні роки змінилася.

Так, у листі Мінсоцполітики від 22.02.2008 р. №33/13/116-08 зазначалося, що працівник, якого було переведено на роботу на інше підприємство (грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток була перерахована на рахунок цього підприємства), має право на використання щорічної відпустки повної тривалості, а у випадку звільнення — на отримання грошової компенсації.

При цьому середня заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки працівникові, який пропрацював на підприємстві, установі, організації менше року, обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи на підприємстві, куди перейшов працівник, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка. Тобто так, як це зазначено у Порядку №100 для решти працівників.

У цьому листі Мінсоцполітики наполягало, що нарахована за попереднім місцем роботи компенсація за невикористані дні щорічних відпусток і перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник, працівникові не виплачується.

Але зараз Мінсоцполітики застосовує протилежний підхід. За ним сума відпусткових за дня відпустки, заробленої і не використаної за старим місцем роботи, виплачується за рахунок отриманої новим роботодавцем компенсації. Ми про це писали тут>>

Отже, коли працівник переводиться, йому за старим місцем роботи надають довідку (у довільній формі), в якій зазначається, скільки днів відпустки за ним залишається (не було використано), яка сума компенсації за це перерахована на нове місце роботи (бажано із зазначенням середньоденної заробітної плати, з якої мають бути оплачені зароблені відпусткові).

 

Приклад 1. Відпусткові після переведення за рахунок старого підприємства.

Працівник перевівся на інше підприємство з 1 липня 2017 року. Компенсацію днів невідгуляної відпустки у кількості 15 к. д. було перераховано на нове місце роботи у сумі 2300 грн. Працівник у травні 2018 року забажав піти у щорічну відпустку за період перебування ще на старому підприємстві на всі 15 к. д.

У такому разі розраховувати суму відпусткових не потрібно, оскільки вона виплачується із суми компенсації. Тож на новому підприємстві будуть виплачені відпусткові у розмірі 2300 грн — і все.

 

Приклад 2. Відпусткові за рахунок нового роботодавця.

Працівник перевівся на інше підприємство з 1 липня 2017 року. Дні щорічної відпустки за старим місцем роботи він вже відгуляв. Працівник у травні 2018 року забажав піти у щорічну відпустку за період перебування вже на новому місці роботи на 15 к. д. Посадовий оклад працівника становить 6000 грн (умовно вважаємо, що це і буде сума щомісячного доходу працівника).

Розрахуємо відпусткові 6000 х 10 міс : (31 + 31 - 1 + 30 + 31 - 1 + 30 + 31 - 1 + 31 - 2 + 28 + 31 - 1 + 30 - 1) = 60000 : 297 к. д. х 15 = 3030,30 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»