• Посилання скопійовано

Нарушение трудового законодательства: как избежать ответственности?

На предприятии не начисляется индексация зарплаты. С какого периода ответственность и в каком размере? Как избежать наказания?

Индексация заработной платы является обязательной с 01.01.2004 г. Поскольку сумма такой индексации включается в фонд оплаты труда предприятия, то ее неначисление говорит о недоплате зарплаты работникам. А за нарушение законодательства по оплате труда установлена дисциплинарная, административная, материальная и уголовная ответственность. 


 

Чтобы избежать хотя бы части ответственности (например, дисциплинарной в виде увольнения лица, ответственного за начисление зарплаты или административных штрафов на должностных лиц), следует данное нарушение исправить. Для этого нужно начислить сумму индексации за каждый месяц по каждому работнику, по которым и за которые она полагалась по закону. Это само по себе очень сложно сделать за длительный период, но это еще не все. Придется начислить и компенсацию за несвоевременно выплаченную зарплату (и эта та часть материальной ответственности работодателя, которой не избежать даже при самостоятельном исправлении данного нарушения). Об этом мы писали, например, вот здесь: 

http://consulting.dtkt.ua/labor/compensation/3170

http://consulting.dtkt.ua/labor/compensation/1373

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245581
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6354
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202442
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023202
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 098