Главная Все консультации Труд и социальная защита Оплата труда

Розраховуємо середньоденну та денну зарплату за дні перебування працівника у відрядженні

05.02.2019 р. працівника прийнято на основне місце роботи з 8-годинним робочим днем. За заявою працівника з 01.05.2019 р. його переведено на неповний робочий день (6 годин в день з понеділка до п’ятниці). Як розраховувати середньоденну та денну зарплату за дні перебування працівника у відрядженні з 13 до 16 травня?

Запитання:

05.02.2019  р. працівника прийнято на основне місце роботи з 8-годинним робочим днем. За заявою працівника з 01.05.2019 р. його переведено на неповний робочий день  (6 годин на день з понеділка до п’ятниці). Як розраховувати середньоденну та денну зарплату за дні перебування працівника у відрядженні з 13 до 16 травня, за умови:

  • у березні відпрацьовано 20 робочих днів (159 годин) – зарплата 10 000 грн;
  • у квітні відпрацьовано 20 робочих днів (160 годин) – зарплата 10 000 грн;
  • у травні (з урахуванням 6 годинного робочого дня_ відпрацьовано 22 робочих дні (132 годин) - зарплата за повний місяць складатиме 7 500,00 грн.

Як може вплинути на розрахунок середньоденної зарплати переведення працівника на неповний робочий день?

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 56 КЗпП неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватися за угодою між працівником та роботодавцем як при прийнятті на роботу, так і згодом.

При цьому оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ч. 4 ст. 121 КЗпП).

Мінсоцполітики в листі від 13.02.2017 р. №322/0/101-17/282 повідомляє, що суми середнього заробітку, які зберігаються за працівниками, зокрема, за час службового відрядження не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, а є середнім заробітком, який розраховується згідно з Порядом №100.

Нормами абз. 3 п. 2 Порядку №100 передбачено, що в всіх інших випадках збереження середньої зарплати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

При цьому час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Мінсоцполітики в листі від 05.03.2012 р. №204/13/184-12 повідомляє, що у випадку направлення працівника у відрядження необхідно порівняти суму його середньоденного заробітку і денного заробітку відповідно до умов трудового договору.

У разі, коли зарплата вища його середнього заробітку, заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата.

При цьому до денного заробітку працівника, який має порівнюватися із середньоденним заробітком, включаються всі складові заробітної плати, які працівник отримує згідно з умовами трудового, колективного договору у місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії, індексація тощо.

Отже, в ситуації, яка розглядається, розмір середньоденного заробітку перевищувамите денний заробіток. Тому дні відрядження мають оплачуватися виходячи із середньоденного заробітку. Переведення працівника на неповний робочий день на розрахунок середньоденного заробітку не впливає.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Командировки , Заработная плата , Трудовые отношения

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме