• Посилання скопійовано

Вказати при укладанні договору з нерезидентом одразу дві валюти такого договору не можна

Чи можна в договорі з нерезидентом вказати дві валюти розрахунків (євро та долар) без фіксації співвідношення між валютами?

Запитання: Ціна по прайс-листу 10 Євро, а покупцю зручніше платити в доларах (але це не на постійній основі, тобто раз долар, раз євро). Чи можна в договорі з нерезидентом вказати дві валюти розрахунків (євро та долар) без фіксації співвідношення між валютами? Що необхідно вказати в договорі в такій ситуації?

Відповідь: Звертаємо вашу увагу на те, що це питання скоріше юридичне, ніж таке, що стосується бухгалтерського або податкового обліку, за якими ми надаємо відповіді. Просимо враховувати це на майбутнє, коли ви будете задавати питання в наступний раз. 

До питання, як діяти, якщо сторони вирішили змінити валюту контракту, ми нещодавно зверталися у статті, яку ви можете прочитати, зокрема, тут  http://dtkt.com.ua/show/1bid06716.html 


А що ж стосується вашого питання, то, на нашу думку, вказати при укладанні договору одразу дві валюти такого договору (як щодо ціни, так і щодо умов розрахунків) не можна. При укладанні такого контракту резидент повинен дотримуватися Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженого наказом Мінекономіки від 06.09.2001 р. № 201. Зокрема, в ньому сказано, що у розділі контракту „Умови платежів” визначається валюта платежу, спосіб, порядок та строки фінансових розрахунків та гарантії  виконання  сторонами  взаємних платіжних зобов'язань. А в розділі „Ціна та загальна вартість договору (контракту)” визначається ціна одиниці  виміру  товару  та загальна  вартість  товарів  або вартість виконаних робіт (наданих послуг),  що поставляються згідно з договором  (контрактом),  крім випадків,  коли ціна товару розраховується за формулою,  та валюта контракту. Вони можуть бути різними (в межах одного контракту), але, на нашу думку, не передбачено одночасне встановлення ціни або умов платежу в кількох валютах.  

 

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023213
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.202391
  • Чи можна у 2023 році повернути невикористаний валютний грант?
    Громадська організація отримала грант в іноземній валюті. Валюта була продана в повному обсязі. До закінчення гранту договір було припинено, тому ГО необхідно повернути невикористаний залишок коштів. Чи є правові підстави для купівлі валюти та повернення коштів у валюті грантодавцю на сьогоднішній день?
    13.09.202377
  • Валютний облік у ФОПа: надання приміщень в оренду нерезидентам за валюту
    ФОП – платник ЄП ІІІ групи надає приміщення в оренду нерезидентам. Оплату отримує у валюті на валютний рахунок. Як вести облік доходів ФОПа у валюті? Як враховувати курсові різниці, якщо курси різні на дату виставлення акту про оренду приміщення та на дату отримання оплати? Якими проведеннями закривати рахунки 36, 70, 312 та 333 на різниці, які виникають через зміну валютних курсів?
    10.08.202397
  • Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали?
    Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали в декларації про майновий стан та доходи?
    06.07.202354