• Посилання скопійовано

Если продажа происходит через торговца, то НДФЛ удерживается согласно информации, полученной от физлица

Как облагается НДФЛ сумма превышения дохода от продажи 100% доли в уставном капитале физлицом - не предпринимателем над суммой его покупки? В какие сроки должен быть уплачен НДФЛ из разницы суммы полученного дохода? Покупка физлицом доли в ООО была за 1000,00 грн и продажа за 130000,00 грн и произошла в одном календарном квартале в 2014 году

Прибыль (положительная разница) между выручкой от продажи корпоративных прав и расходами на их приобретение в НКУ носит название инвестиционной прибыли, порядок налогообложения которой установлен для физлиц п. 170.2 НКУ. 

Если продажа происходила через профессионального торговца ценными бумагами, то он являлся налоговым агентом по отношению к такому физлицу и был обязан удержать НДФЛ согласно информации, полученной от физлица (о понесенных им расходах на приобретение таких корпоративных прав). 


Если продажа происходила не через профессионального торговца, то физлицо обязано подать годовую декларацию об имущественном состоянии и доходах, в которой задекларировать сумму такой инвестиционной прибыли и рассчитать сумму НДФЛ по ней по ставке 15%-17% (согласно п. 167.1 НКУ). Такая декларация подается физлицом – не предпринимателем до 1 мая года, следующего за отчетным, а НДФЛ по такой декларации уплачивается до 1 августа года, следующего за отчетным. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023231
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.202393
  • Чи можна у 2023 році повернути невикористаний валютний грант?
    Громадська організація отримала грант в іноземній валюті. Валюта була продана в повному обсязі. До закінчення гранту договір було припинено, тому ГО необхідно повернути невикористаний залишок коштів. Чи є правові підстави для купівлі валюти та повернення коштів у валюті грантодавцю на сьогоднішній день?
    13.09.202382
  • Валютний облік у ФОПа: надання приміщень в оренду нерезидентам за валюту
    ФОП – платник ЄП ІІІ групи надає приміщення в оренду нерезидентам. Оплату отримує у валюті на валютний рахунок. Як вести облік доходів ФОПа у валюті? Як враховувати курсові різниці, якщо курси різні на дату виставлення акту про оренду приміщення та на дату отримання оплати? Якими проведеннями закривати рахунки 36, 70, 312 та 333 на різниці, які виникають через зміну валютних курсів?
    10.08.202398
  • Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали?
    Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали в декларації про майновий стан та доходи?
    06.07.202355