• Посилання скопійовано

Відображаємо внутрішньогосподарські розрахунки у консолідованій фінзвітності головного підприємства та філій

Підприємство має філії на окремих балансах, які консолідуються. У консолідованому балансі внутрішньогосподарські розрахунки відображені у рівних частинах як в активі, так і в пасиві. Аудитори визначили некоректне відображення таких розрахунків у консолідованому балансі. Як потрібно було це зробити?

Для консолідації балансу головного підприємства та філій доцільно застосовувати правила консолідації фінансової звітності, викладені у НП(С)БО 2. Для цілей консолідації звітності самого підприємства та його філій підприємство – юрособа розглядається як материнське підприємство, а філії – як дочірні підприємства.

Відповідно до п. 4 НП(С)БО 2, внутрішньогрупове сальдо – це сальдо дебіторської заборгованості та зобов’язань на дату балансу, яке утворилося внаслідок внутрішньогрупових операцій. У даному випадку - це внутрішньогосподарське сальдо за розрахунками між головним підприємством та його філіями.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ НП(С)БО 2 консолідовану фінансову звітність складають з фінансової звітності групи підприємств з використанням єдиної облікової політики для подібних операцій та інших подій за схожими обставинами. Якщо при складанні консолідованої фінансової звітності неможливо застосувати єдину облікову політику, то про це повідомляється у примітках до консолідованої фінансової звітності. Для даної ситуації це означає, що підприємство повинно застосовувати єдину облікову політику для всіх філій.

Згідно з п. 3 розділу ІІ НП(С)БО 2 консолідована фінансова звітність складається шляхом впорядкованого додавання показників фінансової звітності дочірніх підприємств (у даному випадку – філій) до аналогічних показників фінансової звітності материнського підприємства (у даному випадку – головного підприємства – юрособи).

Далі, у п. 4 розділу ІІ НП(С)БО 2 сказано, що при складанні консолідованої фінансової звітності певні статті звітності підлягають виключенню для уникнення подвійного рахунку. У випадку, коли юрособа консолідує свою звітність із звітністю своїх філій, з показників звітності виключається сума внутрішньогрупових операцій та внутрішньогрупового сальдо.

Зокрема, для цих цілей слід проаналізувати залишки за субрахунками 641 (у частині ПДВ), 643, 644, та залишок за субрахунком 683 "Внутрішньогосподарські розрахунки". Усі внутрішньогрупові показники слід виключити та не відображати у консолідованій  звітності підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    Сьогодні 17:125
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202450
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024576
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414
  • Бухгалтер без права підпису: чи подавати ф. №1-ОПП?
    На новоствореному підприємстві є директор (наймана особа), головного бухгалтера немає і в податкову дані не подавалися, що директор буде головним бухгалтером. Прийняли бухгалтера без права підпису. Але директор підписує всі звіти та банківські платіжки. В цьому є якесь порушення? Якщо є, то як це виправити?
    04.04.20241 9862