• Посилання скопійовано

Подвійна звітність може привести до подвійного оподаткування

При подачі розрахунку земельного податку за 2015 р. електронний звіт було подано двічі ( 29.01.2015 та 30.01.2015 рр.), оскільки не було підтвердження. Згодом з'ясувалося, що є недоїмка і пеня, бо зареєстровано одразу два звіти під різними номерами, а кошти списувалися як за дві різні ділянки. Як вирішити дану ситуацію?

Нажаль, ПКУ не надає можливості відкликати подану податкову звітність, якщо вона помилково подана двічі. Тому, в описаній ситуації слід скористатись приписами ст. 50 ПКУ та подати уточнюючу звітність, якою забрати всі нарахування та узгоджені ПЗ із земельного податку.

Причому, відсутність факту заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів у зв'язку з самостійно виявленою помилкою не вимагає сплати штрафних санкцій, передбачених ч.3  п. 50.1 ПКУ.

Отже, у підприємства насьогодні є три шляхи примусу органів ДФС до вирішення цієї ситуації:

1) подати уточнюючий розрахунок (скажімо, до звітності, що подана 30.01.2015 р.) та у зв'язку з її неприйняттям оскаржити дії посадової особи — як щодо визнання повторної (аналогічної) податкової звітності прийнятою, так й щодо неприйняття уточнюючого розрахунку;

2)  дочекатись податкового повідомлення-рішення на донараховані ПЗ із земельного податку за повторною податковою звітністю з податку на землю та оскаржити як дії (див. п.1), так і саме рішення;

3) подати уточнюючий розрахунок (скажімо, до звітності за 30.01.2015 р.) та вимагати повернення зайво сплачених коштів (в умовах запитання зазначено, що списувались кошти як за дві різні земельні ділянки). У разі відмови, оскаржити до вищестоящого ДФС як бездіяльність в загальному порядку, визначеному ст. 56 ПКУ та  Порядком оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженим Наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. №916.

Якщо фіскальний орган не вирішить цю проблему — звернутись до адміністративного суду (щодо кожного з наведених вище шляхів або об'єднати їх в залежності від обставин).

Хоча, на нашу думку, варто також провести звірку та з'ясувати, чи сплачені поточні кошти помилково органом ДФС не зараховувались за цими двома податковими деклараціями за землю. Адже, в такому випадку недоїмка є по обох поданих деклараціях, відповідно буде два податкових повідомлення-рішення.

Крім цього, варто звернути увагу на те, що у декларації з податку на землю наводяться дані про документи, які засвідчують/підтверджують право власності/користування землею, дата та номер держреєстрації прав власності/користування землею, кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності), тож у податківців була можливість з’ясувати, що декларація подана двічі про одну й ту ж ділянку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024239
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202440
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202442
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202443
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024178