• Посилання скопійовано

Звітний період для подання фінансової звітності малими підприємствами

Підприємство в другому кварталі перевищило граничну кількість працівників для мікропідприємства і потрапило під критерії малого підприємства, внаслідок чого виникла потреба поквартально звітувати за формами №1-м, 2-м. Як треба заповнювати суми за звітний період минулого року?

Запитання: 

Підприємство в другому кварталі перевищило граничну кількість працівників для мікропідприємства і потрапило під критерії малого підприємства. Внаслідок цього виникла необхідність поквартального звітування за формами №1-м, 2м. Як потрібно заповнювати суми за аналогічний звітний період попереднього року, якщо раніше підприємство подавало фінзвітність тільки за рік? Чи буде помилкою подання мікропідприємством фінзвітності за формою №1м, 2м?

Відповідь:

Згідно з ст. 13 Закону про бухоблік передбачено, що проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінрезультати. Баланс підприємства складається за станом на кінець  останнього дня кварталу. 

Тож, відповідно при поданні фінзвітності за квартал, якщо минулий звіт подавався за рік, у звіті про фінансові результати у графі "за аналогічний період попереднього року" зазначаються показники, що були обчислені раніше як проміжні у відповідності до зазначеної вище статті. Зазначимо, що дана графа не передбачає заповнення даних за аналогічний звітний період, а має на увазі саме календарний період. 

Щодо подання фінзвітності до ДФС то ситуація наступна. Оскільки згідно з п. 46.2 ПКУ фінзвітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною, то період подання такої звітності аналогічний періоду подання декларації з податку на прибуток. Пунктом 137.5 ПКУ зазначено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн грн. Відповідно до ДФС фінзвітність за поточний звітний рік подається ще за річний період. Окрім цього п. 2 Порядку №419 передбачає подання органам ДФС квартальної фінзвітності лише для підприємств, що не відносяться до суб’єктів малого підприємництва. 

Форми фінзвітності встановлені п. 2 П(С)БО 25. Складання фінзвіту суб’єкта малого підприємництва передбачено суб'єктами малого підприємництва – юрособами, які визнані такими відповідно до законодавства (крім тих, які складають Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва). Водночас складання спрощеного фінзвіту передбачено юрособами, що відповідають критеріям мікропідприємництва. Відповідно для певних категорій підприємств чітко встановлені форми звітності за якими вони повинні звітувати. Відповідно подання звітності за неправильною формою може бути підставою для неприйняття її або визначено як помилкову.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    Сьогодні 17:124
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202450
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024576
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414
  • Бухгалтер без права підпису: чи подавати ф. №1-ОПП?
    На новоствореному підприємстві є директор (наймана особа), головного бухгалтера немає і в податкову дані не подавалися, що директор буде головним бухгалтером. Прийняли бухгалтера без права підпису. Але директор підписує всі звіти та банківські платіжки. В цьому є якесь порушення? Якщо є, то як це виправити?
    04.04.20241 9862