• Посилання скопійовано

Після звільнення з основного місця роботи працівник на наступний день приймається за сумісництвом: як заповнити звіт з ЄСВ?

Працівник звільнився за основним місцем роботи 03.05, і з 04.05 він приймається за сумісництвом. Як заповнити таблицю 5 звіту з ЄСВ? У таблиці 6 потрібно показати два рядки?

Незалежно від того, що основне місце роботи замінюється на сумісництво на одному підприємстві, у звітності це слід відобразити в будь-якому випадку.

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду було зафіксовано факт укладання та розірвання трудових угод, разом зі Звітом з ЄСВ слід подати таблицю 5. У п. 8 розділу IV Порядку №435 зазначається: якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5: перший — із зазначенням дати припинення трудових відносин; другий — із зазначенням дати початку трудових відносин.

У графі 7 «Категорія особи» кожного запису потрібно зробити відповідну позначку (1 — наймані працівники з трудовою книжкою, 2 — наймані працівники (без трудової книжки), додатково див. зразок 1.

Зразок 1

Фрагмент заповнення таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб»

Зверніть увагу: у графі 11 зазначається дата закінчення роботи за основним місцем з відповідною категорією особи у графі 7, у другому рядку — дата початку роботи за сумісництвом.

У листі ПФУ від 16.11.2016 р. №36884/05-10 повідомляється, що такий підхід застосовується як у разі зміни основного місця роботи на роботу за сумісництвом (або навпаки), так і в разі зміни сумісництва на основне місце роботи (без припинення трудових відносин).

У таблиці 6 до Звіту з ЄСВ зазначається інформація у розрізі кожної застрахованої особи про суми нарахованої їй заробітної плати у звітному місяці. Зверніть увагу на графу 22 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)». Ця графа за основним місцем праці та за сумісництвом працівника міститиме різні дані, тому необхідно заповнювати два рядки також. У п. 9 розділу IV Порядку №435 сказано, що за наявності кількох рядків щодо однієї застрахованої особи кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця (графа 15) наводиться лише в одному, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності). ПФУ у згаданому вище листі зазначає, що кількість днів слід проставляти в тому рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи. Аналогічну відповідь ми отримали в усній консультації в управлінні ПФУ (див. зразок 2). Від себе зауважимо, що не зайвим буде подати доповнення до Звіту із поясненням заповнення графи 15, що складається за довільною формою.

Зразок 2

Фрагмент заповнення таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»

Читайте докладніше в аналітиці від ДТ-КТ: Практика заповнення Звіту з ЄСВ>>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    Сьогодні 10:0113
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202454
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414