• Посилання скопійовано

Складаємо звіт про використання коштів неприбуткової організації, якщо кошти надходять в інвалюті

Благодійна організація отримує благодійні гранти в іноземній валюті. Яким чином необхідно відображати такі кошти у Звіті про використання коштів: за курсом НБУ на дату надходження, чи брати до уваги визнання доходу про бухоблік?

Закон про бухоблік поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності. Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством, зокрема неприбутковою організацією. Як наслідок, підприємство зобов’язано дотримуватись принципів та методів ведення бухобліку і складання фінзвітності згідно з П(С)БО. Отже, якщо неприбуткова організація отримує благодійні гранти у валюті, до уваги потрібно взяти не тільки П(С)БО 15, П(С)БО 1 (або 25) а також і П(С)БО 21.

Визнання доходів у бухобліку, щодо цільового фінансування має своє особливості встановлені у п. 16-19 П(С)БО 15. Враховуючи таку класифікацію, отримані кошти потрібно відобразити на субрахунку 483 "Благодійна допомога". За кредитом рахунку 48 відображаються кошти цільового призначення для фінансування певних заходів, за дебетом - використані суми за певними напрямками, з визнанням їх доходом.

Якщо отримані валютні гранти не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України (згідно з Постановою НБУ від 13.12.2016 р. №410), то до уваги слід брати курс НБУ на дату зарахування коштів на валютний рахунок, субрахунок 312. Згідно з п. 5 П(С)БО 21 операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати здійснення операції - дати визнання активів. Також не слід забувати, про визнання курсових різниць за монетарними статтями балансу (статті балансу про грошові кошти). Курсові різниці, згідно з п. 8 П(С)БО 21 визнаються на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції. 

І якщо для платників податку на прибуток, об'єктом оподаткування є прибуток визначений шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування, то для неприбуткових організацій це не відноситься. Неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 ПКУ і подають за рік Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

У Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації благодійна допомога, враховуючи умови запитання, відображається у рядку 1.15 “безоплатні надходження або надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань, у тому числі:”і дублюється у рядку 1.15.1 “благодійна допомога”.

Проте, якщо звернути увагу на назву рядка у Звіті, то у складовій доходів неприбуткової організаці (рядок 1) слід показати саме надходження благодійної допомоги, а не визнання доходу за бухобліком. А якщо так, то до рядка 1.15 включається сума перерахованих у гривні валютних коштів за курсом НБУ на дату надходження на субрахунок 312. Це означає, що Звіт про фінансові результати не буде співпадати із показниками Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202413
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202454
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414