• Посилання скопійовано

Звіт з ТЦО: послуги нерезиденту та його представництву

Підприємство надає послуги нерезиденту – пов’язаній особі, а також його постійному представництву в іншій країні. Як відображати ці операцій в звіті про контрольовані операції: разом або за представництвом і за нерезидентом окремо?

Дійсно, нерезидент і його постійне представництво – це єдина юридична особа і логічно було б припустити, що операції з надання послуг нерезиденту та його представництву мали б відображатися разом. Але в цьому випадку насамперед треба користуватися нормами, які регулюють порядок заповнення звіту про контрольовані операції.

На жаль, прямої відповіді на питання, що розглядається, не дає ані Податковий кодекс України, ані Порядок складання Звіту про контрольовані операції, затверджений наказом Мінфіну від 18.01.2016 р.  № 8. Згідно з Порядком № 8 за кожним нерезидентом – контрагентом у контрольованій операції подається окремий додаток до Звіту. Також немає чіткого визначення, хто є «контрагентом» і «стороною контрольованої операції».

У Порядку № 8 вказано, що у графі 2 зазначається «повне найменування особи - сторони контрольованої операції, яке зазначено у контракті/договорі». Таким чином, можна дійти висновку, що у контрактах з нерезидентом і з його постійним представництвом в іншій країні найменування контрагента будуть різнитися (принаймні, за рахунок назви представництва).

Також зазначено, що «у графі 3 зазначається код нерезидента - сторони контрольованої операції, встановлений у країні його реєстрації. У разі наявності різних кодів (податковий, реєстраційний, ідентифікаційний тощо) надається перевага податковому». Тобто якщо представництву нерезидента в іншій країні присвоєно власний податковий номер (код), то саме його і треба зазначати у Звіті. До речі, у разі здійснення господарських операцій (у тому числі внутрішньогосподарських розрахунків) між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні такі операції вважаються контрольованими і зазначаються в Звіті, адже постійне представництво нерезидента в Україні повинно зареєструватися окремим платником податків і отримати власний податковий номер.

При заповненні Додатка «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» доведеться також зазначити «Місцезнаходження особи (адреса)» - адреса місцезнаходження особи - сторони контрольованої операції», «Назву країни, в якій зареєстрована особа», «Код країни» «Код особи» (тобто податковий номер представництва).

Іншими словами, щодо постійного представництва рекомендуємо заповнити окремий додаток до Звіту. При цьому не порушується жодна норма Податкового кодексу і Порядку №8. Якщо податковий орган вимагатиме виправлення Звіту і спільного відображення операцій з нерезидентом і його постійним представництвом, при виправленні Звіту немає підстав для застосування штрафів до підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024379
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202468
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202455
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202457
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024182