• Посилання скопійовано

Бенефіціар-фізособа: чи має фізособа подавати звітність?

Фізособа - резидент України є кінцевим бенефіціаром юрособи - нерезидента. У зв'язку зі змінами до ПКУ в 2020 р. і іншим законодавством, які звіти в Україні має подавати така фізособа, в тому числі в зв'язку з розкриттям інформації про бенефіціарів? Яка відповідальність за неподання такої звітності або інформації?

З 28 квітня 2020 р. запрацював Закон №361, який вніс зміни до Закону №755. Завдяки змінам, з’являться норми про обов’язок подавати держреєстратору, а також оновлювати та щорічно підтверджувати дані про кінцевих бенефіціарних власників. А крім того, повідомляти про структуру власності.

За порушення цієї вимоги загрожує адмінштраф на керівника або особу, уповноважену діяти від імені юрособи (виконавчого органу), — від 17000 до 51000 грн (ч. 6 ст. 166-11 КУпАП). Складати протоколи зможуть суб’єкти держфінмоніторингу (ст. 255 КУпАП).

Вимоги про подання, підтримку в актуальному стані і підтвердження даних про бенефіціарів стосується лише юросіб. Причому незалежно від організаційно-правової форми (ТОВ, АТ тощо).

Відомості про бенефіціарів не подають:

  • громадські формування;
  • адвокатські об'єднання;
  • ТПП;
  • об'єднання співвласників багатоквартирних будинків;
  • релігійні організації;
  • державні і комунальні підприємства;
  • державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації.

Будь-які інші форми підприємництва не згадуються, а тому на ФОП це правило не поширюється.

Таким чином, звіти про бенефіціарів мають подавати лише юрособи, які мають фізосіб-бенефіціарів. Самі фізособи-бенефіціари нічого не подають.

Тож, якщо юрособа-нерезидент зареєстрована на території України як ТОВ, то така юрособа має подавати інформацію про бенефіціара-фізособу. Якщо на території України немає суб’єкта підприємницької діяльності у вигляді юрособи, то відповідно немає й кому подавати таку інформацію.

Що стосується змін до ПКУ щодо бенефіціарів, то вони стосуються змін у ст.103 ПКУ щодо уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходу нерезиденту. Тобто, коли резидент виплачує доходи нерезиденту, а не навпаки. Детальніше про ці зміни ми писали тут.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024359
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202459
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202451
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202449
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024182