Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Як у фінзвітності відображається сума податку на прибуток?

Як заповнюється рядок 2300 фінансової звітності за ф. №1-мс за 2018 рік? Зазначається показник 2018 чи 2017 року? Як виправити помилку у звітності, якщо показник було зазначено неправильно?

Відповідно до п. 2.6 Розділу ІІІ П(С)БО 25 у статті фінзвітності мікромідприємництва "Податок на прибуток" відображається сума податку на прибуток, яка визначається в розмірі податку на прибуток за звітний період.

Таким чином, у звітності за 2018 рік у графі "Податок на прибуток" Фінансового звіту за ф. № 1-мс необхідно відображати суму податку на прибуток, яка нарахована згідно з ПКУ саме за 2018 рік.

Згідно з п. 5 П(С)БО 6, виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності.

При цьому, податківці у підкатегорії 102.20.2 "ЗІР" роз’яснюють, що підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності за результатами проведення аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюються у такому ж порядку, як і фінансової звітності, що уточнюється.

Тобто, якщо показники уточнюючої фінансової звітності не вплинули на показники декларації, платник податку подає уточнюючу фінансову звітність за відповідний звітний період у такому ж порядку, як і фінансову звітність, що уточнюється, без подання уточнюючої декларації.

Таким чином, підприємство, яке бажає виправити фінансову звітність, яка містить помилку і не вплинула на показники декларації з податку на прибуток повторно, подає виправлену фінансову звітність без подання уточнюючої декларації з податку на прибуток, у тому ж порядку, в якому здійснювалося подання такої фінансової звітності.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Налог на прибыль , Финансовая отчетность

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме