• Посилання скопійовано

Уточнена фінзвітність при виправленні помилок: чи потрібно подавати?

Чи потрібно подавати уточнену фінансову звітність при виправленні помилок?

Змінами, внесеними до Закону про бухоблік, що набрали чинності з 01.01.2018 р., передбачено можливість уточнення фінансової звітності, в тому числі з метою виправлення помилок.

Так, п. 6 ст. 14 Закону про бухоблік передбачено, що підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність та уточнену консолідовану фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності у таких випадках:

  • за результатами проведення аудиторської перевірки;
  • з метою виправлення самостійно виявлених помилок;
  • з інших причин.

Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності фінансової звітності здійснюються у такому самому порядку, як і фінансової звітності, що уточнюються.

Отже, слід врахувати таке:

  • подання уточненої фінансової звітності в обов'язковому порядку не вимагається, підприємства можуть робити це на власний розсуд;
  • окремі уточнені форми фінансової звітності відсутні, тож уточнена фінзвітність з правильними показниками подається за формами, затвердженими НП(С)БО 1 та наказом Мінфіну від 29.11.2000 р. №302 (примітки до фінансової звітності);

Правила виправлення помилок у бухгалтерському обліку визначено нормами П(С)БО 6.

Усі помилки, допущені у бухгалтерському обліку і, як наслідок, — у фінансовій звітності, можна розподілити на дві групи:

  1. які були допущені у попередніх періодах, але у звітному році (тобто в проміжній фінзвітності поточного року)
  2.  які були допущені у попередніх роках.

Виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності. Тобто таку фінзвітність слід перездати.

А ось помилки минулих років, у свою чергу, бувають двох типів:

  1. які не вплинули на суму доходів і витрат за попередні звітні періоди. Переважно такі помилки полягають у тому, що в попередніх звітних періодах були неправильно класифіковані окремі статті балансу, при цьому на суму доходів та витрат це не вплинуло. Виправляють такі помилки шляхом коригування відповідних статей балансу на початок звітного року без коригування сальдо нерозподіленого прибутку;
  2. які вплинули на суму доходів і витрат за попередні періоди. Їх виправлення здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року і, за потреби, інших статей балансу.

Виправлення помилок оформляють за допомогою бухгалтерської довідки, в якій треба описати суть помилки, навести помилкові бухгалтерські проведення, які були зроблені в минулих періодах, зазначити правильні проведення, які слід було відобразити в обліку.

А ще інформація про виправлені помилки наводиться у примітках до фінзвітності (п. 20 П(С)БО 6). При цьому зазначають:

  • зміст і суму помилки;
  • статті фінансової звітності минулих періодів, які були переобраховані з метою повторного подання порівняльної інформації;
  • факт повторного оприлюднення виправлених фінансових звітів або недоцільність повторного оприлюднення.

Але такий порядок виправлення помилок застосовується в усіх випадках, крім випадку, коли фінансова звітність подавалась платником податку на прибуток до ДФС.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність.
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    Сьогодні 14:1511
  • Стягнення заборгованості на користь працівника: оподаткування та звітність
    Рішення суду набрало чинності 12.02.2024 р., про стягнення з роботодавця на користь педагогічного працівника заборгованості з виплати надбавки за вислугу років у сумі 147229,94 грн та виплаті допомоги на оздоровлення - 34815,00 грн. Роботодавець погасив заборгованість у лютому 2024 р. з утриманням ПДФО 18%, ВЗ 1,5% та зі сплатою ЄСВ 22%. Як показати таку виплату в об’єднаній звітності? Якщо б заборгованість стягувала виконавча служба, чи виникало б питання про утримання ПДФО, ВЗ і нарахування ЄСВ?
    Сьогодні 12:078
  • Яку звітність повинен подавати відокремлений підрозділ іноземної юрособи в Україні?
    В Україні створено відокремлений підрозділ іноземної юрособи – недержавної організації, що не здійснює та не здійснюватиме в Україні госпдіяльності. Основна мета - сприяння реалізації програм щодо забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок воєнних дій. Відокремлений підрозділ планує мати певний штат працівників в Україні, яким буде нараховуватися й виплачуватися зарплата. Діяльність відокремленого підрозділу буде фінансуватися материнською іноземною юрособою. Яку фінансову, податкову, статистичну чи іншу звітність потрібно подавати?
    25.03.202421
  • Договір на надання послуг з фізособою: оподаткування та звітність
    Підприємство уклало разовий договір на надання послуг з фізособою, яка не є працівником підприємства. Які податки треба перерахувати при виплаті доходу та як відобразити у єдиній звітності?
    20.03.20241 6701
  • За договором МТД не подано інформаційне повідомлення за додатком 8 до Порядку №153: чи буде пільга?
    В грудні 2023 р. підприємство за договором МТД надало послуги, не зареєструвало ПН та не подало додаток 8. Чи буде застосована пільга до даної операції, якщо підприємство зареєструє ПН, подасть уточнюючу до декларації з ПДВ за грудень 2024 року та додаток 8?
    19.03.202436