• Посилання скопійовано

Як сторонам договору комісії узгодити залишки товару на складі комісіонера?

Підприємство займається оптовою торгівлею кондитерськими виробами, в т.ч. передає на комісію. Комісіонер щомісячно подає звіт про продажі (номенклатура, ціна продажу, сума за кожною позицією). Комісіонер пропонує у разі зміни ціни складати акт переоцінки. Для цього потрібно погоджувати залишки товару на складах комісіонера. Комісіонер вводить поняття "Коригуючий звіт", якщо залишки не будуть співпадати. Чи можливо вважати коригуючий звіт первинним документом?

Погодження залишків товару на складі комісіонера – це по суті є інвентаризацією запасів (товарів) комітента, що перебувають на комісії у комісіонера. Про те, як провести інвентаризацію запасів, ми писали тут.

Інших способів «погодити» чи «підтвердити» залишки запасів немає.

Таким чином, погодити залишки «заднім числом» не можна, адже інвентаризація визначає фактичну наявність товару саме на дату її проведення. Фізично вже не можна в листопаді стверджувати, що змінювався залишок товару у серпні, якщо не було проведено інвентаризацію цього товару саме у серпні.

Отже, ми радимо працювати за такою схемою:

  • Погодити між сторонами періодичність проведення інвентаризації залишків на складі комісійних товарів. Така інвентаризація може проводитися раз на тиждень, на місяць тощо, або на дату зміни ціни. Тоді на дату зміни ціни одночасно визначаються актуальні залишки на складі та складається акт переоцінки товару;
  • Звіт комісіонера складаться вже на підставі даних про інвентаризацію та переоцінку. В цьому разі звіт комісіонера вже буде враховувати узгоджені  залишки та ціни товару і необхідності складати коригуючий звіт не буде.

Тобто суть схеми в тому, щоб вчасно узгоджувати залишки шляхом проведення інвентаризації товарів  і не коригувати раніше оформлені документи. Такої практики, як регулярне складання «коригуючих звітів», та ще й заднім числом, немає.

Проте, якщо у звіті комісіонера буде допущено помилку, такий звіт комісіонера може бути виправлений у загальному порядку виправлення помилок у первинних документах та у звітності. Зокрема, якщо такі помилки вплинуть на суму оподатковуваного прибутку, задекларовану в минулих звітних періодах, відповідна звітність має бути виправлена – також у загальному порядку.

Додатково читайте наші матеріали про виправлення помилок у документах та у звітності тут, туттут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Що робити, якщо перевізник на заміну CMR надав етикетку?
    Підприємство від перевізника отримало транспортну етикетку на міжнародне перевезення, а не CMR. В етикетці зазначено вантаж, маршрут та немає печатки перевізника. Чи достатньо такої етикетки для документального підтвердження міжнародного перевезення вантажу?
    16.02.2024299
  • Винаймання будинку у фізособи для проживання у відрядженні: підтвердні документи
    Працівники, перебуваючи у довготривалому відрядженні, орендують будинок для проживання у приватної особи (не готель, не ФОП). Які необхідно отримати документи, що підтвердять факт проживання?
    14.02.2024575
  • Оформлення CMR при мультимодальних перевезеннях
    ФОП-перевізник отримав від замовника вантаж із залізничного вагону у Львові і перевіз до Житомира. Вантаж розмитнюватиметься у Києві. Замовник оформив перевезення CMR, а не ТТН, де завантаження і розвантаження в Україні. На його погляд, це мультимодальне перевезення, яке оформляється CMR, а не ТТН. Це правильно? Як оформляти CMR?
    13.02.202492
  • Виправлення помилок в первинних документах, створених в паперовій формі
    Благодійна організація надала благодійну допомогу (генератори) бюджетній установі. В акті приймання-передачі виявлено невідповідність, зокрема, неправильно вказано ціну. Бюджетна установа вже відзвітувала. Як виправити помилку в первинному документі? Які дані відобразити у звіті: з урахуванням виявленої помилки чи без?
    31.01.2024110
  • Starlink для військового підрозділу: документальне оформлення
    Для працівника, який воює, і його підрозділу компанія придбала систему Starlink. Як документально правильно оформити передачу і передати право користування (щомісячна абонплата за користування системи)?
    25.10.2023129