• Посилання скопійовано

Наслідки поповнення директором мобільного рахунку з карти-ключа до рахунку підприємства

Директор товариства здійснив поповнення власного мобільного рахунку за допомогою карти-ключа до рахунку підприємства. Договір з мобільним оператором у підприємства не укладено. Які наслідки такого поповнення та як таке поповнення оформити?

Карта "ключ до рахунку" є своєрідним аналогом чекової книжки, відповідно кошти, що зняті за допомогою такої карти вважаються такими, що видані з рахунку підприємства працівнику, що їх зняв або витратив. Працівник у відповідно встановлені строки (пп. "б" пп. 170.9.3 ПКУ)  - у загальному випадку це 10 банківських днів (за потреби строк може бути подовжено до 20 банківських днів),  повинен скласти авансовий звіт за такими коштами. 

В іншому випадку підприємство, за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки,  оштрафують у розмірі 25% виданих під звіт сум, відповідно до абз. 5 ст. 1 Указу Президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 р. № 436/95.

До того ж сума, отримана як аванс та не повернена у строк, вважатиметься надміру витраченими коштами (п. 170.9 ПКУ). Базу оподаткування надміру витрачених коштів визначають із застосуванням натурального коефіцієнта за п. 164.5 ПКУ.

Однак, оскільки за умовами запитання договір з мобільним оператором не укладено, то, відповідно, дана сума буде розцінена податківцями як додаткове благо такому працівнику. І, відповідно, виникне обов’язок оподаткування такої суми ПДФО (із застосуванням натурального коефіцієнта) та військовим збором. 

***

Щодо оподаткування надміру витрачених коштів більш докладно читайте тут>>

Про те, за яких умов сума поповнення мобільного рахунку не є додатковим благом,  ми писали тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Земельна ділянка не використовувалася протягом року, що з витратами на оренду?
    Підприємство не використовувало земельну ділянку в поточному році. Чи можна витрати на її оренду включити до складу витрат під урожай наступного року?
    11.04.202448
  • Дисконтування позики, якщо ставка відсотка за нею не є ринковою
    ТОВ отримало довгострокову відсоткову позику від нерезидента, з ринковою ставкою відсотка. Позика надавалася частинами протягом 2018 — 2023 рр. Кожна наступна сума надходила згідно додаткової угоди якою збільшувалась сума позики та відтерміновувались терміни погашення. В червні 2023 р. підписали додаткову угоду про подовження термінів погашення, і зміну ставки на неринкову. Чи потрібно дисконтувати?
    10.04.2024328
  • Послуга надана в грудні, а акт складено 1 січня – чи можна так?
    Контрагент надає акт про надання послуг за грудень 2023 року датою 01.01.2024 року. Чи правильна така дата акту? В якому періоді включати вартість послуг у витрати?
    09.04.2024163
  • Безоплатні абоненти в басейн для реабілітації від БФ: яка ознака доходу?
    Благодійний фонд придбав річні абонементи в басейн та безоплатно надав їх для реабілітації учасникам бойових дій на підставі наданих підтверджуючих документів (паспорт, ІПН, військовий квіток, ВЛК/МСЕК або довідка про обставини поранення (контузії, каліцтва), посвідчення УБД та посвідчення з ЄДАРТ). Який пп. «а» чи «б» пп. 165.1.54, чи пп. 170.7.8 ПКУ надає таку пільгу? Яка ознака доходу для додатку 4ДФ?
    08.04.202422
  • Чи можна здавати нерухомість в оренду і як ФОП, і як фізособа?
    Чи може фізособа здавати в оренду власне нерухоме майно, якщо вона зареєстрована як ФОП на єдиному податку та має КВЕД 68.20? Які наслідки будуть, якщо нерухомість здається в оренду фізособою, та чи є обмеження площі такої нерухомості?
    22.03.2024105