Главная Все консультации Учет и отчетность Другое

Підприємство має право на перегляд встановленої ліквідаційної вартості ОЗ

Чи може підприємство прийняти рішення про зменшення ліквідаційної вартості ОЗ? Яким чином відбувається подальше нарахування амортизації?

Згідно з визначенням, наведеним у п. 4 П(С)БО 7, ліквідаційна вартість - сума коштів або вартість інших активів, яку підприємство очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов'язаних з продажем (ліквідацією).

Залишкова вартість – різниця між початковою (первісною) вартістю та сумою зносу.

При цьому, чинне законодавство не встановлює механізму розрахунку ліквідаційної вартості. Тобто, величину цього показника підприємство встановлює самостійно і на власний розсуд. 

Також чинним законодавством не встановлено жодних негативних наслідків для СГД у разі, якщо майбутній дохід від реалізації ОЗ не відповідатиме раніше розрахованому розміру ліквідаційної вартості.

Як правило, ліквідаційна вартість об’єкту ОЗ встановлюється при його введенні в експлуатацію. Але і заборони переглядати ліквідаційну вартість протягом такої експлуатації не встановлено. Отже, підприємство цілком має право зменшити (або збільшити) ліквідаційну вартість використовуваного об’єкта ОЗ.

У випадку прийняття рішення підприємством про зменшення ліквідаційної вартості фактично відбувається збільшення вартості, що підлягає амортизації. Отже, суми амортизації з наступного місяця збільшаться.

Ам = (Залишкова вартість – нова ліквідаційна вартість)/кількість місяців

корисного використання, що залишилися

Зазначимо, що таке зменшення ліквідаційної вартості повинно бути оформлено відповідним наказом керівника.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Другое
Теги:
Амортизация , Основные средства

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме