• Посилання скопійовано

Облік товару, частково вилученого митницею

Згідно з інвойсом та CMR товар їде в Україну в кількості 16 т на суму 6000 євро. При огляді на митниці протоколом вилучають 6 т та в ВМД декларується на 3000 євро менше. Оприбутковувати будемо товар в меншій кількості. А розраховуватися повинні з нерезидентом, як в інвойсі, згідно з контрактом. Що в обліку?

Додаткові умови питання

Ризики за вилучений митницею товар лежать на підприємстві резидентові України. Тобто, нерезидент не відповідає за вилучений товар. Відтак підприємство резидент зобов’язане за договором з нерезидентом здійснити оплату всього товару за інвойсом.

Вартість вилученого митницею товару не буде відшкодовуватися підприємству резиденту. Підприємство не буде заперечувати таке вилучення.

За вилучений товар підприємство не сплачувало мито, ПДВ.

 

Що в обліку

Відповідно до п. 9 НП(С)БО 9 суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику, включаються до складу первісної вартості запасів.

Причому відповідно до п. 14 НП(С)БО 9 не включаються до первісної вартості запасів, а належать до витрат того періоду, в якому вони були здійснені (встановлені), понаднормові втрати і нестачі запасів.

Наднормативні втрати і нестачі запасів та/або зіпсовані запаси, які виявлені під час оприбуткування і сталися при їх транспортуванні, оцінюються виходячи з первісної вартості одиниці придбаних запасів (див. п. 2.3 Методрекомендацій № 2).

Такі нестачі відображаються на субрахунку 947 «Нестачі і втрати від псування цінностей».

З наведеного випливає, що суму вилучених товарів, за їх первісною вартістю списують на субрахунок 947.

Підставою для такого списання будуть документи, оформлені митницею під час вилучення (протокол тощо).

На наш погляд, вилучені товари слід спершу відобразити на балансі підприємства, розрахувавши їх вартість за офіційним курсом НБУ на дату вилучення: Дт 28 Кт 632. Первісну вартість таких запасів слід збільшити на транспортно-заготівельні витрати: Дт 28 Кт 631 (у разі оплати таких витрат резиденту України, у гривнях), 632 (у разі оплати таких витрат нерезиденту в іноземній валюті).

Одночасно з оприбуткуванням відображається господарська операція списання: Дт 947 Кт 28.

Причому якщо транспортно-заготівельні витрати будуть відображені пізніше, то їх вартість також буде досписана на витрати пізніше: Дт 947 Кт 28.

Оскільки заборгованість на субрахунку 632 монетарна, за нею в загальному порядку нараховуватимуться курсові різниці – на дату балансу і на дату сплати.

Зрештою, оплата нерезиденту на всю суму за інвойсом, з урахуванням вилучених товарів: Дт 632 Кт 312.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    Сьогодні 13:237
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    Сьогодні 12:0615
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:193
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202413
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202424