• Посилання скопійовано

Облік та оподаткування придбаного у нерезидента доступу через інтернет до ПЗ

Підприємство придбаває у нерезидента доступ через інтернет до програмного забезпечення (ПЗ), з метою використання його у власній господарській діяльності. Які особливості обліку, оподаткування?

Бухоблік

Детально це питання ми розглядали, приміром, тут.

Зараз скажемо тезисно.

Отримання доступу до ПЗ через інтернет оформляється, як правило, договором на отримання замовником (ліцензіатом) права користування сервісом виконавця (ліцензіара).

Доступ надається на певний період, за який здійснюється оплата.

З точки зору обліку підприємство придбаває послуги.

Відповідно до п. 7 НП(С)БО 16:

  • Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.
  • Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Оскільки послуги доступу оплачуються на певний період, на наш погляд, витрати на придбання такого доступу мають бути розподілені за таким періодом. А тому вартість придбаного доступу включають до складу витрат майбутніх періодів: Дт 39 Кт 632.

А потім протягом строку такого доступу списують на витрати: Дт 23, 91, 92, 93 Кт 39.

 

ПДВ

Відповідно до п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ доступ до онлайн-сервісів з точки зору оподаткування розглядається як програмна продукція. А тому тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023 р. звільняється від оподаткування ПДВ.

ПН на таку операцію складати, на наш погляд, не потрібно, про що ми писали тут. В декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.

 

Податок на прибуток

Якщо підприємство застосовує коригування на податкові різниці, може постати запитання про застосування різниці за пп. 140.5.4 ПКУ.

Про особливості застосування цієї різниці ми писали, приміром, тут, тут.

 

Податок на репатріацію

Згідно з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, доходи, виплачені нерезиденту у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента не оподатковується податком на репатріацію.

Таким чином, оплата доступу до ПЗ, на наш погляд, не обкладається податком на репатріацію.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:19
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202412
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202420
  • Виконання інженерних робіт: що в бухобліку?
    Підприємство виконує інженерні роботи, результатом яких є технічна документація. Роботи можуть виконуватися протягом 6 – 9 місяців і будуть передані замовнику в кінці періоду виконання. Витрати виробничої собівартості відображаються на рахунку 23. За роботами отримуються аванси. Чи потрібно на дату балансу визнавати доходи, навіть якщо роботи не передані замовнику?
    22.04.202434
  • Нюанси списання безнадійної заборгованості
    Підприємство має на балансі прострочену дебіторську та кредиторську заборгованість, яка утворилася в період з 2012 по 2018 роки. Коли за нею спливає строк позовної давності, щоб вона стала безнадійною і списати її з балансу? Як відображати списання в бухобліку? Чи нараховувати ПДВ при списанні?
    19.04.20241 856