• Посилання скопійовано

Бухоблік пального, яке придбавається за гривневими смарт-картками

ТОВ придбаває пальне за гривневими смарт-картками. Згідно з накладною від постачальника, пальне прибуткується на рахунку 203, потім списується на витрати за подорожніми листами. Чи правильний такий облік і чи потрібна ліцензія на зберігання пального у баках авто?

Запитання:

ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, заправляє автомобілі за топливною смарт-картою гривневою. Спочатку йде передоплата за ПММ, а в кінці місяця, коли постачальник надає накладну за місяць, робиться проведення: ДТ 2031 (ПММ у баці авто) КТ 631, потім на підставі подорожніх листів за місяць, списується Актом списання матеріалів (власно розробленої форми) (ДТ 92 КТ 2031).

Після цього на субрахунку 2031 (у баці авто) залишається дебетове сальдо. Чи не розглядатиметься це як зберігання ПММ, відповідно з необхідністю отримання ліцензії тощо і чи правильний алгоритм списання ПММ?

Оціночна вартість смарт-картки в Акті приймання-передачі становить 0 грн 0 коп, карта, згідно з умовами Договору, надана в користування і є дійсною протягом стороку дії Договору, який, своєю чергою, пролонгується на кожен рік 31.12, якщо жодна зі сторін не заявить про припинення. Як обліковувати такі смарт-картки?

 

Відповідь

Ліцензія на зберігання пального

Суб’єкти господарювання всіх форм власності зберігання пального здійснюють за наявності ліцензії на право зберігання пального, які отримують на кожне місце зберігання пального.

Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також не отримують ліцензію на зберігання пального СГ, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5л.

При цьому, ДПС повідомляла, що зберігання пального в паливних баках транспортних засобів/технічному обладнанні/пристроях не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) згідно з Законом №481.

Таким чином, оскільки заправка авто здійснюється безпосередньо в паливний бак авто, то отримувати ліцензію на право зберігання пального не потрібно.

 

Облік смарт-карток та ПММ

Якщо за умовами отримання картки право власності на картку залишається у продавця пального, то у покупця облік отриманої в користування смарт-картки ведеться на позабалансових рахунках, зокрема, на рахунку 023 "Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні". Оскільки заставна вартість картки нульова, то ведеться лише кількісний облік карток.

Облік отримання та використання пального, що викладений у запитанні, є правильним.

Додатково пропонуємо матеріал у "Віснику">>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202435
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202436
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410