• Посилання скопійовано

Первісна вартість «МНМА» у МСФЗ, якщо актив відноситься до запасів

Відповідно до облікової політики підприємства, активи, строк використання яких перевищує один рік та вартість яких є нижчою за критерій віднесення активу до ОЗ згідно з ПКУ, первісно визнаються запасами. Підприємство уклало договір на придбання кондиціонерів та придбання послуг з монтажних робіт кондиціонерів. Відповідно до умов укладеного договору, вартість одного кондиціонера складає 9000 грн, а вартість монтажних робіт - 2000 грн. Чи відноситься вартість монтажних робіт до собівартості кондиціонера?

Перша за все відмітимо, що наших «ПСБОшних» МНМА немає в МСФЗ. За визначеним рівнем суттєвості (підхід до МСФЗ-обліку МНМА ґрунтується на концепції суттєвості у МСФЗ - п. 7, 31 МСБО 1, п. 5, 8 МСБО 8) в обліковій політиці такі активи:

  • або визнаються основними засобами;
  • або запасами;
  • або взагалі не визнаються активами, а відразу витратами у періоді придбання.

Відповідно до інформації у питанні, підприємство обрало варіант із відображенням запасів, якщо придбанні активи не є суттєвими, а за суттєвість обрано вартісний критерій ОЗ із пп.14.1.138 ПКУ.

Таким чином, при визначені первісної вартості запасів слід керуватися МСБО 2.

Згідно з п.6 МСБО 2, запаси - це активи, які, зокрема, існують у формі основних чи допоміжних матеріалів для споживання у виробничому процесі або при наданні послуг. При цьому під фразою «для споживання у виробничому процесі або під час надання послуг», з точки зору МСФЗ, слід розглядати ширше, а саме у загальному використані в господарській діяльності підприємства.

Згідно з п. 10 МСБО 2, собівартість запасів складається з:

  • витрат на придбання;
  • витрат на переробку;
  • інших витрат, понесених під час доставки запасів у їх справжнє місцезнаходження та приведення їх у теперішній стан.

Згідно з п. 15 МСБО 2, інші витрати включаються до собівартості запасів лише тією мірою, якою вони були понесені при доставці запасів до їх теперішнього місцезнаходження та приведення в теперішній стан. 

Прикладами витрат, які виключаються із собівартості запасів і визнаються як витрати періоду, в якому вони понесені, є такі (п. 16 МСБО 2):

а) понаднормові відходи матеріалів, витрати на оплату праці або інші виробничі витрати;

б) витрати на зберігання, крім тих витрат, які зумовлені виробничим процесом і є необхідними для підготовки до наступного етапу виробництва;

в) адміністративні накладні витрати, не пов'язані з доставкою запасів до їх теперішнього місцезнаходження та приведенням у теперішній стан; та

г) витрати на продаж.

Таким чином, вважаємо, що витрати на монтаж кондиціонерів – це витрати для приведення запасів у теперішній придбаний до використання стан, а тому є частиною собівартістю запасів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202435
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202436
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410