• Посилання скопійовано

Податки при отриманні інвестиції для будівництва школи

Підприємство-резидент України, платник податку на прибуток планує отримати спонсорську допомогу на будівництво школи від підприємства-нерезидента. Як здійснити таке фінансування для уникнення додаткового оподаткування? Можливо, це варто робити через благодійний фонд?

Для підприємства-резидента особливості оподаткування не залежать від того, хто надає допомогу – підприємство-нерезидент чи благодійний фонд.

В обох випадках кошти отримуються для будівництва школи, тобто, мають цільовий характер. Отже, ці кошти варто обліковувати з огляду на норми П(С)БО 15 «Дохід».

Відповідно до п. 18 цього П(С)БО цільове фінансування капітальних інвестицій визнається доходом протягом періоду корисного використання відповідних об'єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об'єктів.

Тобто, отримані кошти відображаються записом: Дт 312 Кт 484.

На момент використання цих коштів (перерахування будівельній організації тощо) відображають доходи майбутніх періодів: Дт 484 Кт 69.

А вже у складі доходів (Дт 69 Кт 745) отримане цільове фінансування буде відображатися тільки в момент нарахування амортизації школи, побудованої за рахунок такого фінансування. Причому дохід відображатиметься тільки пропорційно сумі нарахованої амортизації. Причому строк амортизації приміщення школи може бути, приміром, 20, 30 років тощо. Таким чином, і цільове фінансування буде визнаватися доходом протягом цього періоду.

В момент відображення доходу (Дт 69 Кт 745) збільшуватиметься фінансовий результат до оподаткування (Дт 745 Кт 79), який є основою для розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ). Причому податкові різниці для цієї ситуації не передбачені.

Таким чином, повторимося, що для цілей оподаткування немає різниці, від кого підприємство отримає допомогу – від нерезидента чи від благодійної організації. В будь-якому разі, має бути укладено відповідний договір (з надання спонсорської допомоги, чи надання благодійної допомоги, пожертви тощо). В договорі має зазначатися напрямок використання отриманих коштів, що кошти отримані безоплатно, без відсотків, безповоротно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:0591
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0634
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202422
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202435
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410