• Посилання скопійовано

Банк взяв комісію з покупця: що в обліку у продавця?

Компанія здійснює експорт послуг. В інвойсі на передплату вказано, що усі комісії банків сплачує компанія. Якщо інвойс на 100 євро, а на рахунок надійшло 95 євро, то чи є 5 євро комісією банку і як її відобразити? В банківській виписці є лише надходження 95 євро і за гривневим рахунком є комісія за вхідний платіж від іншого банку

Так, 5 євро є банківською комісією та витратами підприємства-виконавця послуг. Адже відповідно до домовленостей усі комісії банків-кореспондентів сплачує виконавець послуг. Сплата відбувалася не шляхом самостійного перерахування комісій банкам, а шляхом утримання такими банками із виручки такого виконавця.

Згідно з п. 18 П(С)БО 16 плата за розрахунково-касове обслуговування, зокрема, комісії банків, є адмінвитратами підприємства – Дт 92. При цьому немає різниці, чи це комісія українського чи іноземного банку, чи її нараховано зверху суми, чи утримано із неї.

Радимо відображати таку комісію проведеннями:

  • Дт 316 Кт 362/681 – отримано 95 євро від покупця послуг
  • Дт 92 Кт 377 - визнано витрати на суму комісії, утриманої банком-нерезидентом, у сумі 5 євро;
  • Дт 377 Кт 362/681 – здійснено залік заборгованостей на суму 5 євро.

Такі проведення слід підтвердити такими документами:

  • випискою банку, в якій буде вказано, що на валютний рахунок підприємства надійшло саме 95 євро;
  • SWIFT-повідомленням (це документ, у якому зазначається інформація про суми, які банк-нерезидент утримав із платежу – й там як раз фігуруватиме сума у 5 євро). Це повідомлення банк може отримати через запит у банку-кореспондента і видати вам у формі електронного файлу, який можна роздрукувати;
  • бухдовідка – радимо її складати. Саме у ній слід зауважити, що на основі двох вище документів та на підставі домовленостей щодо сплати комісії (вказати на інвойс), сума комісії в 5 євро, яка зазначена у SWIFT-повідомленні, була утримана саме із платежу покупця у 100 євро, у зв’язку із чим на рахунок надійшло саме 95 євро.

Що стосується валютного контролю у зв’язку із зняттям банками-нерезидентами комісію, то про це ми детально писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:05111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0635
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202422
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202435
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410