Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Нецільова благодійна допомога фізособі, яка не є працівником підприємства: облік та оподаткування

Підприємство прийняло рішення про надання нецільової благодійної допомоги фізособі – не працівнику підприємства у розмірі 2 500 грн. Як відобразити в обліку та оподаткувати таку виплату?

Документальне оформлення

У першу чергу зазначимо, що підприємство має право надавати нецільову благодійну допомогу не тільки працівникам, а й іншим фізособам.

Основним первинним документом для надання нецільової благодійної допомоги є наказ керівника, у якому зазначаються розміри такої допомоги, а також особа, яка її отримує.

Окрім цього, до такого наказу може бути додана заява фізособи на отримання такої нецільової благодійної допомоги. Така допомога може надаватися як в безготівковій, так і у готівковій формі шляхом перерахування на картку отримувача.

 

ПДФО та ВЗ

Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юрособами на користь платника податку (фізособи) протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 2 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (розмір місячного прожиткового мінімуму, діючий для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 гривень). У 2019 році ця сума складає 2 690,00 гривень.

Таким чином, надана нецільова благодійна допомога у межах 2690 грн не оподатковується ПДФО та військовим збором, якщо вона має разовий характер. Натуральній коефіцієнт до такої допомоги також не застосовується, оскільки вона надається у грошовій формі.

 

Звіт за ф. №1ДФ

Не дивлячись на те, що сума нецільової благодійної допомоги (у межах 2690 гривень) не включається до оподатковуваного доходу фізособи, вона повинна бути відображена у розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «169».

 

ЄСВ

Нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат. Тому вона не є базою для нарахування ЄСВ.

 

Податок на прибуток

За пп. 140.5.10 ПКУ платникам податку на прибуток у разі застосування податкових різниць слід збільшити фінрезультат до оподаткування на суму наданої безповоротної фіндопомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг). Але ця норма не поширюється на надання благодійної допомоги фізособам. Тому й податкової різниці не виникатиме.

 

Бухоблік

У бухобліку виплати благодійної допомоги призводять до зменшення активів, а отже, відповідно до п. 5 П(С)БО 16 відображаються у складі витрат.

Згідно з п. 7 П(С)БО 16, витрати у вигляді перерахованої благодійної допомоги визнаються витратами періоду, в якому вони були понесені. А відповідно до п. 29 цього П(С)БО такі витрати відображатимуться в бухобліку за дебетом субрахунку 949 «Інші операційні витрати».

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
1-ДФ , Единый социальный взнос , НДФЛ , Налог на прибыль , Учет , Военный сбор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме