• Посилання скопійовано

Облік розмінної монети, якщо модель РРО не обнуляє залишок готівки при формуванні Z-звіту

РРО автоматично не обнуляє залишок готівки при формуванні Z-звіту. Чи потрібно щоденно обнуляти залишок розмінної монети та знову вносити його до РРО на початку наступної зміни операціями «службової видачі» та «службового внесення» коштів?

В залежності від моделі РРО може обнуляти або не обнуляти суму коштів, що зберігаються в ящику РРО при виконанні Z-звіту. Якщо РРО здійснює таке обнулення, то готівка, що зберігається на місці проведення розрахунків, до реєстрації першої розрахункової операції наступної зміни має бути зареєстрована (внесена) через РРО з використанням операції «службове внесення» (п. 6 розд. III Порядку застосування РРО № 547). Це необхідно для забезпечення відповідності суми готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО (X-звіті).

Відповідно, якщо РРО не обнуляє суму кінцевого залишку, всі ці дії виконувати не потрібно.

Операція «службова видача» виконується у разі фізичної видачі готівки з місця проведення розрахунків, якщо вона не пов’язана з проведенням розрахункових операцій (п. 6 розд. III Порядку № 547). Наприклад, ця операція виконується при передачі готівки з РРО до каси підприємства або під час інкасації. У випадку, коли готівка після закінчення робочої зміни залишається в ящику РРО, операцію «службова видача» перед формуванням Z-звіту робити не потрібно. Відповідно, немає потреби і у «службовому внесенні» коштів на початку наступної зміни.

З тим, що невиконання операції «службова видача» в кінці дня, якщо кошти зберігаються в ящику РРО, не загрожує жодними санкціями, погоджуються й податківці (див. консультацію в «ЗІР», підкатегорії 109.06, запитання: «Чи передбачена відповідальність за не виконання в кінці дня операції «службова видача», якщо кошти зберігаються на місці проведення розрахунків?»).

Висновки:

  1. Якщо РРО не обнуляє залишок готівки при формуванні Z-звіту, і цей залишок не вилучається зі скриньки РРО, ніяких додаткових дій проводити не потрібно;
  2. Лише у тому разі, якщо вся готівка фактично вилучається з РРО до каси підприємства або інкасується до банку, здійснюється операція «службова видача». Як обліковувати цю операцію, ми розповідали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    Сьогодні 13:2313
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    Сьогодні 12:0621
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:197
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202414
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202427