• Посилання скопійовано

Грант від ЄБРР: облік та оподаткування

Юрособа (платник ПДВ та податку на прибуток) отримує від ЄБРР грант у рамках підтримки розвитку малого бізнесу. Грант компенсує 50% від вартості консультаційних послуг, отриманих підприємством. Як відобразити в обліку отримання такого гранту та які податкові наслідки?

Бухоблік

В бухобліку отриманий від ЄБРР грант прирівнюється до цільового фінансування. Згідно з п. 19 П(С)БО 15 цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, визнається дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.

Таким чином, на дату, коли виникає підтвердження (документальне) того, що таке фінансування буде отримано, та підприємством виконано умови щодо такого фінансування (п. 16 П(С)БО 15), в обліку відображається дебіторська заборгованість записом: Дт 377 Кт 482 та дохід записом: Дт 482 Кт 718. Надходження коштів в обліку відображається записом: Дт 311 (312) Кт 377.

 

ПДВ

Отримання цільового фінансування (гранту) не є операцією з постачання товарів/робіт, відповідно, об’єкт оподаткування ПДВ за отриманими від ЄБРР коштами не виникає. За операціями, які не є об'єктом оподаткування ПДВ, Звіт про суми податкових пільг не подається (див. лист ДФС від 03.10.2016 р. №21419/6/99-99-15-02-02-15).

При цьому, у такого підприємства виникає право на ПК з ПДВ за операцією з придбання таких консультаційних послуг на підставі отриманої від постачальника податкової накладної (за умови, що постачальник є платником ПДВ).

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Своєю чергою, ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування за операцією з отримання грантової допомоги від ЄБРР. Таким чином, такі операції враховуються при визначені фінрезультату за наведеними вище правилами бухобліку.

Проте Розділом 8.03 Договору між Україною та ЄБРР передбачено, що вартість усіх Грантових коштів звільняються від податку на прибуток підприємств, що стягується Україною або на території України, та не становитимуть, чи вважатимуться такими, що становлять, оподатковувану вигоду або оподатковуваний дохід організації, яка може одержати прямі або непрямі вигоди від такої Технічної допомоги або Грантових коштів.

Тож сума отриманого гранту повинна бути відображена у рядку 05 Додатку ПЗ до декларації з податку на прибуток та, відповідно, у рядку 05 Декларації (див. лист ДФС від 03.10.2016 р. № 21419/6/99-99-15-02-02-15, ІПК від 04.12.2018 р. №5096/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Зверніть увагу, що таке звільнення від податку на прибуток розцінюється як податкова пільга (код 11020217 згідно з Довідником податкових пільг №93/2). Відповідно підприємство, отримувач такого гранту, зобов’язане за звітний квартал (і надалі наростаючим підсумком) подавати Звіт про суми податкових пільг у строк протягом 40 днів після звітного кварталу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:0591
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0633
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202422
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202435
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410