• Посилання скопійовано

Переводной вексель может быть выдан в двух или более тождественных экземплярах

Наше предприятие потеряло переводной вексель, по которому мы выступали векселедержателем. Предусмотрен ли какой-то механизм восстановления векселя? Предусмотрена ли оплата по утерянному векселю?

По своей правовой сути вексель удостоверяет обязательство эмитента векселя уплатить по нему в определенный срок определенную сумму средств. Ст. 4 Закона о векселе1запрещает выдавать векселя, не обеспеченные предварительно поставленными товарами, работами, услугами.

В соответствии со ст. 11 этого Закона платеж по утерянному векселю может быть осуществлен при условии установления права собственности на него в порядке, определенном законом. В соответствии со ст. 64 главы IX раздела I Единообразного закона2переводной вексель может быть выдан в двух или более тождественных экземплярах. Обратите внимание: эти экземпляры должны содержать порядковый номер в самом тексте документа; в противном случае каждый из них рассматривается как отдельный переводной вексель.

1 Закон Украины от 05.04.2001 г. №2374-III «Об обращении векселей в Украине».

2 Единообразный закон о переводных векселях и простых векселях, введенный Конвенцией от 07.06.30 г.

Каждый держатель векселя, в котором не указано, что он выдан в одном экземпляре, может требовать передачи ему двух или более экземпляров за свой счет.Для этого он может обратиться к своему непосредственному индоссанту, который обязан способствовать ему в обращении к его собственному индоссанту, и так далее последовательно, вплоть до трассанта. Индоссанты обязаны воспроизвести свои индоссаменты на новых экземплярах.

То есть можно воспользоваться этим механизмом и получить второй экземпляр утерянного векселя. Платеж, осуществленный по одному экземпляру, освобождает от обязательства уплатить деньги, даже если не было оговорено, что этот платеж аннулирует действие других экземпляров. Однако трассат выступает обязанным по каждому акцептуемому им и не возвращенному ему экземпляру векселя. То есть можно обратиться к эмитенту в письменном виде с просьбой (в произвольной форме) выписать дубликат векселя, который при его погашении будет возвращен эмитенту. Но это условие не является обязательным: ст. 16 Единообразного закона освобождает от обязанности при погашении возвращать сам бланк векселя эмитенту, в случае когда сам вексель был утерян.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    Сьогодні 13:238
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    Сьогодні 12:0617
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:194
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202413
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202426