Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Нарахування штрафів при визначенні фінрезультату

Підприємству нараховано штрафні санкції контролюючим органом за порушення строків розрахунків з нерезидентом. Чи можна врахувати суму штрафних санкцій у складі витрат?

Підпунктом 140.5.11 ПКУ встановлено, що фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується платником податку на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізосіб), та на користь платників, які оподатковуються за ставкою 0 % згідно з п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, - повідомляє «Вісник. Офіційно про податки».

Цивільно-правова відповідальність є однією із форм (видів) юридичної відповідальності, суть якої полягає у примусовому впливі на порушника цивільних прав і обов’язків шляхом застосування стосовно нього санкцій, що тягнуть за собою додаткові невигідні майнові наслідки, яка передбачена нормами Цивільного кодексу та інших актів цивільного законодавства.

З урахуванням ст. 546 та 549 ЦКУст. 230 ГКУ неустойкою (штрафом, пенею) визнається сума санкцій, яку учасник господарських відносин зобов’язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання.

При цьому пп. 14.1.265 ПКУ передбачено власне визначення штрафної санкції (фінансової санкції, штрафу), якою у податкових відносинах вважається плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Таким чином, суми штрафних (фінансових) санкцій та пені, нарахованих органами ДФС у зв’язку з порушенням платником податку вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, визнаються витратами згідно з правилами бухобліку при визначенні фінансового результату до оподаткування. При цьому на суму таких штрафних (фінансових) санкцій та пені різниця для збільшення фінансового результату до оподаткування не виникає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Витрати , Відповідальність , Нерезиденти , Податок на прибуток , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі