Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Відображення відпустки для догляду за дитиною до трьох років у звіті з ЄСВ

З 10.11.2017 р. працівниця знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Як відобразити цю відпустку у таблиці 5 та таблиці 6 додатку 4 звіту з ЄСВ у 2018 році?

У таблицях 5 і 6 Форми №Д4 не потрібно відображати застрахованих осіб, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, якщо тільки їм не нараховуються виплати, на які нараховується ЄСВ.

А от в таблиці 1 Звіту з ЄСВ таких працівників відображають.

В облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (п. 2.1 розд. 2 Інструкції № 286). 

Згідно з пп. 2.4.6 Інструкції №286 до облікової кількості включаються штатні працівники, прийняті для заміщення працівників, які тимчасово відсутні (через хворобу, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством або колективним договором, та з інших причин).

В облікову кількість працівників включаються також працівники, які були тимчасово відсутні, зокрема, з таких причин: 

  • перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами (пп. 2.5.8 Інструкції № 286); 
  • перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (пп. 2.5.9  Інструкції №286). 

Таким чином, при заповненні реквізиту «Штатна чисельність працівників» таблиці 1 Звіту з ЄСВ враховуються працівники, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною.

Однак, згідно з пп. 3.2.2 Інструкції при розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників працівники, зазначені у пп. 2.5.8 та 2.5.9 Інструкції, не враховуються. Відповідно в середньооблікову кількість штатних працівників особи, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не враховуються.

 

А от при заповненні реквізиту «Штатна чисельність працівників» таблиці 1 Звіту з ЄСВ враховуються працівники, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , Звітність

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі