Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Сума допомоги по вагітності та пологах, отримана фізособою — підприємцем, не є базою нарахування ЄСВ

Фізособа — підприємець, платник єдиного податку (жінка) отримує від Фонду соцстрахування допомогу по вагітності та пологах. Чи потрібно сплачувати ЄСВ із суми отриманої допомоги?

Консультує "Вісник. Офіційно про податки".

Платниками єдиного внеску відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ є фізособи — підприємці, зокрема ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 цього Закону базою нарахування єдиного внеску для фізосіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є сума, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, сума допомоги по вагітності та пологах, отримана фізособою — підприємцем, не є базою нарахування ЄСВ. Водночас така особа не звільняється від обов’язку сплати єдиного внеску у розмірі не менше ніж мінімальний страховий внесок на період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Матеріальна допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі