• Посилання скопійовано

Повернення сплаченого єдиного соцвнеску підприємцю-пенсіонеру

Підприємець - пенсіонер (платник єдиного податку другої групи) сплачував за себе ЄСВ в повному обсязі. Чи має він право на повернення надлишку нарахованих та сплачених внесків?

Фізособи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, згідно з п. 3 частини 1 ст. 7 Закону про ЄСВ самостійно визначають суми, на які нараховується єдиний внесок. Відповідно до Порядку, затвердженого Наказом від 14.04.2015 р. №435, а саме п. 3 Розділу ІІІ, підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, що є пенсіонерами за віком звільняються від сплати за себе єдиного внеску. Також п. 16 встановлено, що відповідальність за правильність і достовірність заповнення звіту покладено на страхувальника. Такий платник податків повідомляє орган ДФС про набуття статусу інваліда або пенсіонера шляхом подання письмової заяви довільної форми із відповідними підтверджуючими документами.

Тож суми єдиного внеску, зазначені платником у звітності з ЄСВ (дод. 5) вважаються такими, які були самостійно визначені і підлягають сплаті в бюджет і не вважаються надміру сплаченими. То ж повернення таких сум можливе лише у випадку коригування такої звітності. 

ДФС у Рівненській області у листі від 30.06.2016 р. №143/14з/17-00-13-03-05 зазначає, що чинним законодавством не передбачено внесення змін та уточнень до відомостей, зазначених у звіті з ЄСВ (додаток 5). Окрім того, ці відомості в реєстрі застрахованих осіб могли бути використані для обчислення та призначення страхових виплат підприємцеві. І відповідно суми ЄСВ, що були сплачені згідно поданих звітів поверненню не підлягають.

Враховуючи вищенаведене, суми ЄСВ які були сплачені та відображені у звітності поверненню платнику податків не підлягають.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.202412
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241721
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024314
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437