• Посилання скопійовано

Виправляємо помилку у таблиці 1 Звіту з ЄСВ

При заповненні таблиці 1 Звіту з ЄСВ помилково зазначено всю суму нарахованих лікарняних за рахунок підприємства у рядку 1.3, але фактично частину суми лікарняних було нараховано та виплачено за рахунок ФСС. Чи можна виправити цю помилку?

Наразі порядок виправлення помилок у Звіт з ЄСВ встановлено розділом V Порядку № 435.

Цей розділ не містить норм, яким чином виправити помилки допущені у таблиці 1.

Але попереджує, що звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1-4 додатка 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв'язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Із форми таблиці 1 додатка 4 видно, що вона не містить позначок для подання уточнюючої, скасовуючої або нової звітної форми. Тож виправляються помилки у таблиці 1 додатка 4 в тому звітному періоді (місяці), у якому їх було виявлено. Для виправлення помилок формою таблиці 1 додатка 4 передбачено два рядки:

— розділ 4, у якому зазначається донарахований та/або доутриманий ЄСВ у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах;

— розділ 5, у якому зазначається зменшення суми ЄСВ у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх  звітних періодах.

Зверніть увагу: у випадку, наведеному в запитанні, було завищено значення одного рядка Таблиці 1 (1.3) і одночасно занижено значення іншого рядка (1.4). Тому, для виправлення помилки, слід заповнити обидва розділи: і 4, і 5 на однакову суму доходу. Внаслідок цього загальна сума нарахованого на цей дохід ЄСВ після виправлення помилки не зміниться. Зміст помилки, який буде зазначатися при цьому, теж буде однаковим.

Також, всі помилки, пов’язані з доходом, виправляються у таблиці 6 додатку 4.

Але у випадку, наведеному в питанні, коли помилка була допущена тільки у зазначенні загальної суми лікарняних в розрізі джерел їх виплати, така помилка не може бути виправлена у таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Оскільки сума лікарняних відображається у Таблиці 6 однаково, незалежно від того, за рахунок чиїх коштів вона виплачувалася.

Така помилка не вплинула на загальну суму нарахованого та сплаченого ЄСВ, але дані таблиці 1 Звіту з ЄСВ не відповідають проведеним в бухобліку операціям щодо нарахування лікарняних. Тому цю помилку в Таблиці 1 треба обов’язково виправити (строків давності для такого обов’язку і можливості самостійно виправити відомості в Звіті з ЄСВ наразі не встановлено).

Про відповідальність за допущені помилки у Звіті з ЄСВ дивиться у консультації: Виправлення помилки у звіті з ЄСВ щодо остаточного розрахунку зі звільненим працівником.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.202412
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241731
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024315
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437