• Посилання скопійовано

Зняття в Звіті з ЄСВ додаткової бази нарахування

Зовнішньому суміснику (0,5 ставки) у листопаді та грудні 2019 р. нараховано зарплату в сумі 2100 грн, а також здійснено доплату ЄСВ до мінімального розміру. Чи потрбіно проводити таку доплату? Як подати уточнюючий розрахунок з ЄСВ у разі надлишково нарахованих/перерахованих коштів?

Відповідно до абз. 2 п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ,  якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Водночас, при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абз. 3 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Тобто на заробітну плату зовнішнього сумісника не потрібно здійснювати доплату ЄСВ до мінімального розміру. У цьому випадку нараховування ЄСВ здійснюється на фактично нараховану зарплату за ставкою 22% в межах максимальної величини для нарахування ЄСВ.

З питання видно, що зовнішньому працівнику було нараховано ЄСВ на фактично нараховану суму, а потім ЄСВ нараховано на додаткову базу — різницю між МЗП і загальним доходом, нарахованим за місяць. Сума різниці була зазначена в таблиці 6 Звіту з ЄСВ окремим рядком з кодом «13» в графі 10.

Оскільки зовнішньому суміснику доплату нарахували доплату помилково, то підприємству потрібно зняти зайво перерахований ЄСВ із додаткової бази нарахування. 

Виявлену помилку у Звіті з ЄСВ за попередній період виправляють за поточний період з обов’язковим зазначенням в ньому періоду, в якому допущено помилку.

У таблиці 6 на працівника, за яким допущено помилку:

  • у графі 10 вказується код типу нарахувань «3» - якщо помилку виявили самостійно і зменшено зайво нараховану суму ЄСВ;
  • у графі 11 — місяць і рік, у якому допущена помилка, що виправляється;
  • у графі 19 «сума різниці» та  у графі 21 «сума нарахованого єдиного внеску».
  • Тип нарахування «13» вже не застосовується.

Крім того, виправлення такої помилки вплине на рядки 2.5 та 3.5 Таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241711
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024312
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241271