Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Компенсація послуги «муніципальна няня»: чи є оподатковуваний дохід у фізосіб?

Фізособа – батько дитини, яка відвідує приватний дитячий садочок, отримує компенсацію послуги «муніципальна няня». Чи є така компенсація оподатковуваним доходом фізособи? Якщо так, то хто є податковим агентом?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV ПКУ, відповідно до пп. 163.1.1 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний.

Статтею 165 ПКУ встановлено виключний перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

При цьому пп. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 Кодексу.

Враховуючи викладене, сума компенсації послуги «муніципальна няня», що виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею, за рахунок субвенцій з державного бюджету, відноситься до категорії доходів, визначених пп. 165.1.1 Кодексу та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

Таку відповідь надала Наталія Гончарова, заступник начальника відділу розгляду звернень платників податків управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС України на сайті "Вісника".

Таким чином, податківці дотримуються позиції, що компенсація послуги «муніципальна няня» є компенсацією, яку отримує платник податку з бюджету, яка, своєю чергою, згідно із самою нормою пп. 165.1.1 ПКУ, не є оподатковуваним доходом фізособи. Погоджуємося із податківцями.

Втім, радимо також звернутися до ДПС за отриманням власної ІПК, аби у майбутньому уникнути непорозумінь із контролюючими органами при перевірках щодо кваліфікації таких сум компенсації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
ПДФО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі