Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

На суму винагороди нерезиденту за договором ЦПХ нараховується ЄСВ на загальних умовах

Який порядок нарахування ЄСВ на суму винагороди за договором ЦПХ про здійснення прав та обов’язків члена Наглядової ради, що виплачується іноземному громадянину (нерезиденту) як фізособі, яка проживає поза межами території України, а дохід планує отримувати з джерела їх походження в Україні від юрособи?

На суму винагороди нерезидента за ЦПД слід нарахувати ЄСВ за ставкою 22% (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ). Оскільки платниками ЄСВ є роботодавці, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору чи ЦПД (крім ЦПД, укладених із фізособою — підприємцем, якщо надані послуги або виконувані роботи відповідають видам діяльності згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців) (абз. 2 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ).

Базою нарахування ЄСВ для підприємств є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначають відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізособам за надання послуг за ЦПД (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Жодних виключень щодо нерезидентів Закон про ЄСВ не містить.

Отже, підприємство під час виплати винагороди за ЦПД нерезиденту сплачує ЄСВ на загальних підставах (див. також лист ДФС у м. Києві від 25.11.2015 р. №18007/10/26-15-17-01-12).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Нерезиденти , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі