Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Як виправити помилку у Додатку 5 Звіту з ЄСВ?

Фізособа - підприємець на загальній системі оподаткування подав Додаток 5 за період з червня з нульовими даними. Декларацію про майновий стан подано з прибутком. Як виправити таку помилку? Які штрафи передбачено?

Податківці, зокрема, в ІПК від 09.07.2018 р. №3003/Ч/99-99-13-02-01-14/ІПК (про яку ми писали тут) зазначали, що право здійснити виправлення у Додатку 5 у підприємця є лише протягом звітного періоду. У разі, якщо помилку виявлено вже після спливу строку подання такої звітності, самостійно внести виправлення у звітність не вийде.

Така помилка може бути виявлена при податковій документальній перевірці і виправлена за її наслідками. При цьому у підприємця є право не чекати, коли в податківців дійдуть до нього руки, а добровільно запросити їх до себе на документальну позапланову перевірку.

У такому випадку до платника податків може бути застосовано таку відповідальність:

  • штраф у розмірі 10% своєчасно не нарахованого ЄСВ — за кожний рік прострочення, але не більше 50% донарахованого ЄСВ (ч. 3 п. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ) – привід покликати податківців на перевірку раніше;
  • пеня в розмірі 0,1 % за кожен день прострочення платежу (п. 10 ст. 25 Закону про ЄСВ);
  • штраф за подання звіту з недостовірними даними — 510 — 680 грн (ст. 1651 КУпАП).

Нагадаємо, що базою нарахування ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі