• Посилання скопійовано

Як здійснити виправлення у таблицях 1, 5 та 6 звіту з ЄСВ?

13.11.2017 р. працівника звільнено, а іншого працівника прийнято на роботу 16.11.2017 р. У листопаді 2017 р. підприємство не подано таблицю 5 звіту з ЄСВ, а в таблиці 6 зазначено, що звільнений працівник пропрацював місяць (даних про нового працівника не зазначено). Таблиця 1 подана неправильно (фонд зарплати показний у меншому розмірі, ніж повинен бути). Як можна виправити ці помилки та яка за них відповідальність?

Виправлення в таблиці 5 звіту з ЄСВ

Якщо у таблиці 5 не зазначено жодної дії щодо застрахованих осіб, слід подати звіт за попередній період, який містить:

  • титульний аркуш (перелік таблиць звіту) з позначкою «додаткова»;
  •  таблицю 5 із позначкою «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу.

Таблиці 1-4 у такому випадку не формуються та не подаються.

 

Помилково відображений дохід звільненого працівника

У таблиці 6 за місяць, у якому була виявлена помилка, щодо звільненого працівника слід заповнити окремий рядок, зазначивши у реквізиті 10 код типу нарахувань «1», а в реквізиті 11 – місяць, за який помилково нарахована зарплата (листопад 2017 р.). У реквізитах 17 та 18 слід зазначити помилково нараховану зарплату із знаком «мінус», а в реквізиті 21 – помилково нарахований на неї ЄСВ із знаком «мінус».

У таблиці 1 звіту з ЄСВ заповнюється рядок 5.1.1 із обов’язковим зазначенням про помилку у розділі 5 в рядку «зміст помилки».

Щодо нового працівника, про якого взагалі не зазначили у звіті з ЄСВ, вважаємо, що слід відобразити його дані в окремому рядку у реквізиті 10 – код типу нарахувань «2», в реквізиті 11 - місяць, за який не відображено зарплату (листопад 2017 р.) та, відповідно, у реквізитах 17 та 18 – зарплату, яку було нараховано працівнику, в реквізиті 21 – нарахований на неї ЄСВ.

Звісно, ці виправлення слід зазначити й у таблиці 1.

У таблиці 1 заповнюється рядок 4.1.1 із обов’язковим зазначенням про помилку у розділі 4 у рядку «зміст помилки».

 

Відповідальність

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ платник ЄСВ зобов’язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки, порядку та за формою, встановленими законодавством.
Згідно з п. 16 розд. ІІ Порядку №435, відповідальним за правильність заповнення звіту щодо сум нарахованого ЄСВ є страхувальник.
Якщо в таблиці 5 додатка 4 до Порядку №435 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи, які передбачені п. 8 розд. IV Порядку №435, він подає Звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) з позначкою «додаткова» та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу. Звіт з позначкою «додаткова» не повинен містити таблиць 1 – 4 додатка 4 до Порядку №435. 

Частиною 1 ст. 26 Закону про ЄСВ визначено, що посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Державний реєстр), інших відомостей, передбачених Законом про ЄСВ.
Отже, якщо страхувальником самостійно здійснюється коригування недостовірних відомостей (крім сум ЄЄВ), що використовуються в Державному реєстрі, зокрема в Реєстрі застрахованих осіб, адміністративна відповідальність, у тому числі за подання недостовірних відомостей, органами доходів і зборів не застосовуються.
Проте у разі виявлення, за результатами перевірки платника, подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, або інших відомостей, передбачених Законом про ЄСВ, фінансові санкції та притягнення до адміністративної відповідальності мають право застосовувати як органи доходів і зборів, так і органи Пенсійного фонду України.

Порушення порядку нарахування ЄСВ, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізособу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналогічні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 165-1 КУпАП).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202428
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246572
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241931
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202444
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024339