Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Підприємець - пенсіонер помилково нарахував ЄСВ: як виправити помилку?

Підприємець, який є пенсіонером за віком, за 2016 р. подав звітність з нарахованою сумою ЄСВ. Чи можна внести виправлення в такий звіт та повернути суму сплаченого ЄСВ? Чи можна зробити таке виправлення через форму №Д6 (таблиця 3) після проведення перевірки?

Варто звернути увагу, що Законом про ЄСВ передбачено можливість для пенсіонерів за віком, що є підприємцями, бути платником єдиного внеску за умови самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску. Таким чином, якщо підприємець, що є пенсіонером за віком, здійснив нарахування ЄСВ в межах максимальної величини, то це не є помилкою.

Варто звернути увагу, що формою звітності за формою №Д5 не передбачено подання уточнюючої чи скасовуючої форми.

У «ЗІР» (підкатегорія 301.09) податківці зазначали: «суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягає сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню».

Щодо проведення перевірки за власним бажанням платника податків, то таку можливість передбачено п. 75.1.2 ПКУ, за яким документальною невиїзною позаплановою електронною перевіркою за заявою платника податків вважається перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику. Така заява подається за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки. З порядком подання суб’єктом господарювання та формою заяви можна ознайомитися тут>> 

Окрім цього, відповідно до форми №Д6 передбачено, що такий звіт подається особою, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідно вносити зміни до суми нарахованого ЄСВ зазначеного у формі №Д5 через подання таблиці 3 форми №Д6 вважаємо неправильним.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Пенсія

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі