Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Працівника не зазначили в таблиці 5 та 6 звіту з ЄСВ. Як це виправити?

Минулого місяця на роботу прийняли нового працівника. Зарплату працівнику нарахували, всі податки, включаючи ЄСВ, сплатили, але дані про працівника в додатку 4 не зазначили (таблиця 5 та 6). Як виправити цю помилку? Які штрафи за це передбачено?

Таблиця 5 додатку 4

Якщо в таблиці 5 додатку 4 не було зазначено жодної дії щодо застрахованої особи, необхідно подати звіт за попередній період, який буде містити:

  • титульний аркуш (перелік таблиць звіту) з позначкою «додаткова»;
  • таблиця 5 із позначкою «додаткова», яка містить дані про цю застраховану особу.

Таблиці 1-4 не формуються та не подаються.

 

Таблиця 6

Якщо зарплату працівникові було нараховано у відповідному місяці, але його помилково не включено до таблиці 6 додатка 4, це можна виправити винятково в наступному звітному періоді. У звіті за місяць, у якому виявили помилку, в таблиці 6 окремим рядком відображають таку зарплату з кодом типу нарахувань «2» у реквізиті 10 та зазначають місяць, за який було нараховано та не відображено зарплату, у реквізиті 11.

Також суму донарахованого ЄСВ необхідно відобразити в рядку 4.1.1 таблиці 1 Звіту з ЄСВ, а суму зарплати – в рядку 4.4 цієї таблиці за той місяць, у якому виявили помилку, а нижче зазначити зміст помилки, наприклад: «помилково не відображено дані щодо працівника у таблиці 6».

 

Відповідальність за неподання таблиці 5 звіту з ЄСВ

Відповідно до п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом про ЄСВ, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Усе про зарплату і кадри
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Аналогічні дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом про ЄСВ.

Згідно з ч. 1  ст. 165-1 КУпАП неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Аналогічні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Відповідальність за помилку у таблиці 6 звіту з ЄСВ

Пунктом 10 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ визначено, що страхувальники – це роботодавці, та інші особи, які відповідно до Закону про ЄСВ зобов’язані сплачувати ЄСВ. 

Відповідно до ч. 11 ст. 9 Закону про ЄСВ у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом про ЄСВ, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Пунктами 3, 5 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ передбачено відповідальність, зокрема, за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ у вигляді штрафу у розмірі 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого ЄСВ.

За неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 1 ст. 26 Закону про ЄСВ визначено, що посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність:

  • за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ;
  • неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ;
  • подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Державний реєстр), інших відомостей, передбачених Законом про ЄСВ.

У відповідності до ст. 165-1 КУпАП за порушення порядку нарахування ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування або подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, – на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, накладається штраф від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Аналогічні дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165-1 КУпАП, –  тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відповідальність , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі