• Посилання скопійовано

Робота з роз'їзним характером праці: нюанси

Наші водії їздять на велику відстань з питань доставки товару. Також вони виконують функції експедитора. На підприємстві є Положення про відрядження, де вказано, що не вважається відрядженням поїздки по місту Києву та в Київській області. Чи вважається відрядженням поїздки за межі Київської області?

Запитання: Наші водії їздять на велику відстань з питань доставки товару. Також вони виконують функції експедитора. На підприємстві є Положення про відрядження, де вказано, що не вважається відрядженням поїздки по місту Києву та в Київській області. Чи вважається відрядженням поїздки за межі Київської області? Ми не вважаємо це роз'їздним характером роботи, тому що водії-експедитори перебувають по 3-4 доби в роз'їздах? 

Відповідь: Відрядження — це поїздка працівника за розпорядженням (наказом) керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства) ( п. 1 Постанови № 59 від 13.03.98 р.).

Службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер, не вважаються відрядженнями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою/керівником).

Роз’їзний (пересувний) характер має робота (п. 1 Постанови № 490 від 31.03.99 р.):


— осіб, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт;

— яка виконується вахтовим методом. Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, яка ґрунтується на використанні трудових ресурсів поза місцем їхнього постійного проживання за умови, що не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного проживання;

— інших працівників, робота яких постійно проходить у дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер.

Підприємству, на якому застосовуються роботи з роз’їзним характером, слід фіксувати в колективному договорі, чи є такі поїздки працівників службовим відрядженням, чи їхня робота має роз’їзний (пересувний) характер. Разом із внесенням такої інформації до колективного договору її слід дублювати і під час укладення трудового договору з працівником. Адже порядок і розмір відшкодування витрат у службових поїздках працівників залежать від положень колективного договору.

Отже, виходячи із суті запитання, якщо водія скеровано до іншого населеного пункту і такий характер робіт не має пересувного  характеру, то така поїздка буде вважитися відрядженням. Проте про це необхідно зазначити в колективному договорі, як було зазначено вище.

Якщо службові поїздки (робота) працівників матимуть роз’їзний (пересувний) характер, вони оплачуватимуться відповідно до Постанови № 490. Якщо ж вони будуть визначатися як відрядження, тоді такі поїздки оформлятимуться та компенсуватимуться як відрядження.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 119
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023165
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231