Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи потрібно відкривати спецрахунок для отримання допомоги по вагітності та пологах?

Працівниця надала лікарняний лист по вагітності та пологах. Куди потрібно надати копію лікарняного? Чи відкривати окремий банківський рахунок?

Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів (ст. 25 Закону № 1105).

Після проведення обчислень лікарняного за такими виплатами роботодавцем подається заявка-розрахунок до ФСС для отримання коштів.

Покроковий алгоритм розрахунку допомоги по вагітності тут>>

Заявка-розрахунок до ФСС подається за формою, зазначеною в додатку до Порядку №26.

Заявка-розрахунок складається у двох примірниках:

  •  один (з відміткою про прийняття ФСС) - зберігається на підприємстві,
  •   другий – залишається у  ФСС.

Строків подання до ФСС заяв-розрахунків не зазначено у Порядку №26. Страхувальник самостійно визначає такі строки, при цьому враховуючи строки виплати матеріального забезпечення, що зазначаються у ст. 33 Закону №1105 та строків надходження коштів від ФСС на спецрахунок підприємства відповідно до п.8 Порядку №26

Контроль за своєчасним поданням таких заяв-розрахунків покладається на комісію (уповноваженого) з соцстрахування (пп. 3.1.5 Положення №25).

 

Заповнення заявки-розрахунку

На першій сторінці зазначається сума, що підлягає оплаті за рахунок ФСС. На другій сторінці у таблиці зазначається за кожним працівником загальна сума матеріального забезпечення.

Усе про зарплату і кадри
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Відповідно до п. 8 Порядку №26, робочі органи Фонду здійснюють перерахування суми, що зазначена у заяві-розрахунку, на спеціальний рахунок роботодавця протягом 10-ти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Отже, для отримання коштів від Фонду для подальшої їх виплати працівнику, роботодавець має відкрити окремий поточний рахунок у банку відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону № 1105.

Для відкриття спеціального рахунку, юрособа надає до банку документи зазначені у  п. 3.2 Інструкції №492:

  • заява про відкриття поточного (додаток 1 Інструкції № 492);
  • копію належним чином зареєстрованого установчого документа (статуту/засновницького договору/установчого акта/положення).

Юридичні особи, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів, установчий документ у паперовій формі не подають. Юридичні особи публічного права, які діють на підставі законів, установчий документ не подають. Юридична особа, яка створена та/або діє на підставі модельного статуту, затвердженого КМУ, подає копію рішення про її створення або про провадження діяльності на підставі модельного статуту, підписаного усіма засновниками; картки зі зразками підписів.

Для відкриття спеціального рахунку, фізична-особа підприємець надає до банку документи, зазначені у п. 3.2 Інструкції №492:

  • заява про відкриття поточного рахунку, що підписана фізичною особою - підприємцем або її представником;
  •  картки зі зразками підписів.

Отже, для отримання допомоги по вагітності та пологах від ФСС слід надати заявку-розрахунок до ФСС та необхідно відкрити спецрахунок для зарахування на нього коштів від ФСС. Копію лікарняного можна надати разом з заявкою-розрахунком до ФСС, але це не є обов’язковим. Оригінал лікарняного залишається на підприємстві за основним місцем роботи працівника.

Про оподаткування допомоги по вагітності більш докладно читайте тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Лікарняні , Трудові відносини , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі