Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Обчислюємо допомогу по вагітності та пологах після відпустки для догляду за дитиною до трьох років

20.10.2017 р. працівниця вийшла на роботу з відпустки для догляду за дитиною до трьох років. Її зарплата за 11 днів склала 1228,65 грн. За листопад нараховано 3207,00 грн, за грудень – 3208,00 грн, за січень 2018 р. - 3723,00 грн. З 19.02.2018 р. вона знову пішла у відпустку по вагітності та пологах на 126 к.д. Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах?

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для цілей нарахування допомоги по вагітності та пологах, є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, у якому настав страховий випадок – тимчасова непрацездатність у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 25 Порядку №1266).

Відповідно до п. 3 Порядку №1266 дні відсутності працівниці з поважних причин виключаються з розрахункового періоду. Виплати за ці періоди також не включаються до  розрахунку середньої заробітної плати.

Календарними днями, не відпрацьованими з поважних причин є:

1) періоди тимчасової непрацездатності;

2) час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;

3) час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;

4) час перебування у відпустці без збереження заробітної плати.

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), у яких застрахована особа не працювала з поважних причин виключаються з розрахункового періоду.  Але, якщо працівниця в місяці, що входить до розрахункового періоду, не відпрацювала частину днів, у зв’язку з поважними причинами, решта календарних днів такого місяця з розрахункового періоду не виключається.  

Отже, розрахуємо середньоденний заробіток на підставі вищезазначеного.

Усе про зарплату і кадри
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

У випадку настання страхового випадку у лютому 2018 р. розрахунковим періодом буде період з лютого 2017 р. до січня 2018 р. З розрахункового періоду, з поважної причини, виключається період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме період до 20.10.2017 р.

Кількість календарних днів, що входять до розрахунку, складає:

  • 12 к.дн (10.2017 р.) +30 к.дн (11.2017 р.) +31 к.дн (12.2017 р.) + 31к.дн (01.2018 р.)  = 104 к.дн.

Сукупний дохід за період з 20.10.2017 р. до 31.01.2018 р. включно складає:

  • 1228,65грн+ 3207,00грн + 3208,00грн +3723,00грн = 11366,65 грн.

Середньоденна заробітна плата складає:

  • 11366,65 грн/104 к.дн = 109,29 грн.

Зверніть увагу: ч. 2 ст. 26 Закону №1105 встановлено, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду соціального страхування України, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Оскільки мінімальний розмір зарплати становить 3723 грн, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами в розрахунку за день не може бути меншою за 3723/30,44 = 122,31 грн, незалежно від страхового стажу жінки перед настанням страхового випадку! Див. тут>> 

Тож, у цьому випадку до розрахунку беремо не фактичну середньоденну зарплату 109,29 грн, а мінімальну - 122,41 грн та множимо її на кількість календарних днів відпустки по вагітності та пологах.

Таким чином, сума допомоги по вагітності та пологах складає:

  • 122,41грн х 126 к.дн = 15423,66 грн.

Докладно про обчислення допомоги по вагітності та пологах читайте тут>>

Про оподаткування цієї виплати та відображення у звітності тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі