Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Які відомості й куди надаються при зміні директора підприємства

Яка процедура зміни директора підприємства? Які відомості та куди потрібно надати?

Відповідно до ст. 62 Закону "Про господарські товариства" у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган - колегіальна дирекція або одноособовий директор.

Дирекція (директор) є підзвітна загальним зборам учасників та організовує виконання їх рішень. Дирекція (директор) діє від імені товариства у межах, встановлених зазначеним Законом та установчими документами.

Отже, директор призначається та звільняється згідно з рішенням загальних зборів ТОВ, ПП тощо або з рішенням власника (якщо засновником юрособи є одна особа) у порядку, встановленому статутом (установчими документами) підприємства.

Документ, що складається загальними зборами чи засновником одноособово також визначається у статуті (в установчих документах) підприємства.

Отєе, засновники приймають рішення про звільнення директора та призначення іншої особи на цю посаду. Як показує практика, засновники надають перевагу або протоколу, або рішенню власника.

У такому протоколі (рішенні) власників підприємства слід вказати про те, що засновники (ПІБ), приймають рішення щодо звільнення (ПІБ) з посади директора та призначає (обирає) іншу особу (ПІБ) на цю посаду з укладення контракту, чи ні або за його заявою (як це передбачено для працівників згідно з ст. 24 КзПП).

Окрім цього, слід вернути увагу на те, що у рішенні засновників про заміну керівника можна вказати дату, з якої призначено нового керівника та, відповідно, дату звільнення попереднього. У такому разі повідомлення до органів ДФС про прийняття нового керівника слід подавати напередодні вказаної дати. Відповідна дата призначення (обрання) нового керівника буде вказана й в Єдиному держреєстрі юросіб.

Щодо змісту наказів про прийняття на роботу та звільнення з роботи, то:

1) при звільненні попереднього керівника зміст наказу не відрізняється від звичайного: 

"На виконання рішення власника від ... № ... особа (ПІБ) звільнена з посади керівника ТОВ "...."

Підпис попереднього керівника.

2) при прийнятті нового керівника, зазвичай вказують таке:

"Я, .... (ПІБ), згідно з рішенням власника ТОВ "....", приступаю до виконання обов'язків директора ТОВ "..." з "____"_______ 2016 року".

Підпис нового керівника.

 

Щодо органів, куди необхідно подати відомості про зміну директора

Державному реєстратору для заміни керівника слід подати такі документи (ч. 4 ст. 17 Закону №755):

Відповідно до п. 66.1 ПКУ підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

  • інформація органів державної реєстрації;
  • документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Пунктом 9.3 розд. IX  від 09.12.2011 р. Порядку №1588, визначено, що платники податків - юрособи та відокремлені підрозділи юросіб зобов’язані подати відомості щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи, відокремлених підрозділів юрособи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви за формою №1-ОПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку". 

При цьому, при подані заяви за формою №1-ОПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку" заповнюються розділи 1, 2, 4 та 10 заяви, а  інформація про засновників не подається.

Відомості щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи, також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юросіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін), якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.7 ПКУ, та задоволена контролюючим органом. У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за ф. №1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за ф. №1-ОПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку" засобами електронного зв’язку у електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Отже, щодо платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР:

Щодо платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, то інформація щодо зміни до облікових даних платників податків або зміни (призначення) тимчасово виконуючого обов’язки керівника та/або головного бухгалтера оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за формою №1-ОПП з позначкою "Зміни", "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку" або за ф. № 1-РПП з позначкою "Перереєстрація, зміни".

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі